Чому жінки після п’ятдесяти відфутболюють женихів і живуть на самоті? Як складається життя людей похилого віку

90% літніх самотніх людей – жінки.

Це не ті, кого потрібно жаліти, тому що вони вибрали самотність усвідомлено. Життя літніх людей дуже відрізняється. Я зараз говорю про різні пріоритети літніх чоловіків і жінок. Цікаво те, що чоловіки після 65 років хочуть жити зі своєю коханою, а жінки навідріз відмовляються переїжджати до чоловіка в цьому віці.

З такою ситуацією зіткнувся Микола. Одного разу він уже був одружений, але через десятки спільно прожитих років дружина заявила йому, що хоче пожити для себе. Пізніше, залікувавши душевні рани, Микола зважився на другий шлюб. Він пропонував своїй обраниці два рази вийти за нього заміж, але щоразу отримував відмову: «Вона не хоче зі мною жити, тому що вважає, що її свобода на цьому закінчиться. Я не ледачий, люблю готувати та можу навести порядок іноді. Тільки жінкам більше ми більше не потрібні. Чоловіки виявилися неважливими», – журиться Микола.

Життя літніх людей

Уявлення про особисте життя сильно відрізняється у жінок і чоловіків після 65 років. Хоча жінки переосмислюють пріоритетність стосунків ще раніше. Років у 40, коли діти підросли, кар’єра відбулася, жінці хочеться нарешті зайнятися собою. Довести до ладу думки, зайнятися улюбленим хобі, відпочити від вічного готування і прибирання.

Як не парадоксально, чоловіки, навпаки, хочуть на старості років міцну сім’ю і ласкаву дружину поруч. Якщо чоловік у 30 років ще задивляється на молоденьких дівчат, то до 60 осіб упевнений, що немає нічого кращого, ніж теплий затишний будинок, де на нього чекає кохана жінка, яка про нього подбає. Чоловікові непросто бути одному, тому він орієнтований на шлюб.

У стосунках жінці ніколи думати про себе. Вона швидше обере самотню вільну старість, ніж життя із чоловіком, яке прирікає її на вічні домашні клопоти. В Інтернеті багато коментарів на цю тему. Ось що думають жінки, старші 50 років, про стосунки:

Що говорять жінки

«З віком потреба жінки в чоловікові зменшується, а іноді зводиться до нуля. Мені 52 роки, за плечима 2 шлюби, дочка доросла, син школу закінчив. І навіщо мені потрібен дідусь, за яким потрібен догляд, ось нащо він мені? Обпирати, готувати, лікувати? Самій мені комфортно, хочу – кисіль п’ю, хочу – на транзисторі граю».

«Я – у “категорії 65+”. Двадцять років прожила у розлученні, розійшлися, коли дітям було по 10 років. Дітей підняла сама. Заробила на хорошу пенсію. Зараз живу спокійно з синами, так що доглядати є за ким. Вільний час присвячую собі: читаю, гуляю, спілкуюся в Інтернеті, зустрічаюся з друзями. Так навіщо мені старий із купою його проблем?»

«Чоловік у шлюбі шукає саме прислугу, а не ту жінку, за якою він би доглядав і якій він би допомагав на схилі років. Замолоду всі вони – орли волелюбні, а до старості шукають, куди б прилаштувати себе, шукають місця, де було б затишно».

«Одна річ, якщо люди прожили разом роки, у них спільне минуле, діти, онуки. Вони піклуються одне про одного і не самотні. Інша річ, якщо зустрічаються розлучені, вдови та вдівці. Чоловікам у віці потрібна нянька більше, ніж у молодості. Такий чоловік уже набігався, йому потрібен диван, телевізор і тепла ковдра. А жінка все життя надривалася і на роботі, і вдома, і з дітьми, і з онуками. Ну навіщо їй ще доглядати за чужим чоловіком на старості років?»

«До чого дійшла жінка, перестала бачити в чоловікові опору. Ці зніжені жіночими турботами чоловіки стали просто літніми хлопчиками. Виросли діти, пішли від них дружини, а у них нічого не змінюється. Крім збільшення хвороб, в основному, з власної вини. Виключаю тих, хто працював у важких умовах і тягнув сім’ї. І мають рацію жінки, що їх не хочуть. Та й чоловіки теж не завжди прагнуть спільного життя. Якщо чоловік тримається на своїх ногах і звик все робити сам, теж не потребує постійної жінки».

Далеко не всі жінки такої думки, але, як бачимо, їх більшість. Є й чоловіки-одинаки, яким комфортно жити одним. Гостьові шлюби ніхто не скасовував, адже все одно хочеться спілкування, а діти не завжди будуть поруч, якщо вони в тебе є. А що ти думаєш з цього приводу?

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *