Головні секрети зберігання моркви зимою. Морква не гниє, а зберігається до весни.

Після тривалого літа у нас залишається не тільки маса вражень і бронзовий загар, але і велика кількість овочів і фруктів, які ми так старанно збирали.

І щоб труди не пропали, необхідно подбати про зберігання врожаю протягом зими. Ми розглянемо кращі способи зберігання такого примхливого овоча, як морква.

Як же правильно зберігати взимку моркву, щоб вона не зіпсувалася і не згнила?

Для початку необхідно подбати про відбір підходящої для зберігання моркви. Цьому етапу важливо приділити особливу увагу. Першим ділом гарненько очистіть моркву від бруду, а потім огляньте на предмет дрібних тріщин і пошкоджень. Якщо ви виявите порушення цілісності шкіри, то такі овочі не слід залишати на тривале зберігання, адже вони будуть схильні до гниття і заразять здорову моркву.

Потім розкладіть моркву за розміром: малу — з маленькою і так далі. Залишилося зрізати гичку і можна приступати до приміщення на зберігання.

2-им етапом стане підготовка льоху, в якому буде зберігатися наша морква аж до збору нового врожаю. Однак цей овоч поводиться досить капризно і легко проростає і гниє. Тому в підвалі необхідно створити певні умови.

По-перше, температура повітря повинна знаходитись в межах від мінус 2 до плюс 2 градусів за Цельсієм. А відносна вологість повітря має становити 90-95%.

Важливо також звільнити льох від торішнього урожаю та іншого сміття, щоб ні в якому разі не заразити свіжу моркву.

Які ж існують способи зберігання моркви на зиму?

  1. Самим поширеним і зручним способом зберігання моркви взимку є укладання овочів в дерев’яні ящики. Досить тільки акуратно розмістити коренеплоди в дерев’яні або картонні ящики і закрити кришками. Важливо відзначити, що наша тара повинна стояти на деякій відстані від стін, щоб не дати волозі просочитися.
  2. Другим способом є зберігання моркви в цибулинні. Цей простий, але дієвий спосіб допоможе виключити можливість гниття коренеплоду. Складіть залишене лушпиння від цибулі в мішки з морквою і міцно зав’яжіть.
  3. Третій спосіб нагадує другий, однак роль цибулиння в даному варіанті виконує хвойна тирса, якою потрібно засипати моркву.
  4. Ще один цікавий спосіб полягає в тому, що моркву слід укласти в ящики з засипаним вологим піском і крейдою. Крейда запобігає розмноженню бактерій і допоможе зберегти моркву свіжою.
  5. Складний, але ефективний спосіб полягає в зануренні моркви в розчин рідкої глини. Морква повинна повністю покритися цією масою, потім кожен коренеплід необхідно ретельно висушити і укласти в ящики.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *