
Запас моркви ніколи кишеню не тягне, вона і салати, і заправки, і десерти. Хоч торт морквяний спекти можна, хоч свіжу гризти.
Тому садимо багато, врожаю радіємо, а потім чухаємо потилицю, як всю цю радість до весни зберегти. До нового року вона ще пристойно лежить, потім висихає, стає млявою, втрачає смак.
Яких лише способів ми не шукали! Пересипали її тирсою. Закопували у золі.
Не дуже допомогло, все одно сохне. Зола лише сильніше витягує вологу.
Якось я прочитала спосіб зберігати моркву в скляних банках. Спочатку посміялася, у сезон краще вже банки консервацією зайняти! Потім вирішила спробувати в парі банок і не розчарувалася. Морквина простояла до весни соковитою, хрусткою, наче тільки зірвали. Довелося докупити банки, коли така справа. Розповідаю:
Морквину обов’язково потрібно висушити, можна промити, якщо брудна, але обсушити обов’язково.
Банки потрібні чисті, сухі, два-три літри. Щільно укладаємо туди моркву, чергуючи напрямок хвостиків, так вона щільніше укладається без порожнеч.
Наповнені банки не потрібно закривати, їх просто ставлять донизу шийкою на полиці або на підлогу. Місце має бути сухим і прохолодним, у ньому морква відмінно пролежить до весни, навіть мишки її не спробують. Ми її так і дістаємо з льоху банками.