
Усі городяни мріють жити у своєму будинку, але при цьому, щоб як у місті. Комфортно, зручно та головне, з нормальною каналізацією. Незручності на подвір’ї розхолоджують навіть оптимістів.
Адже в будинку постійно щось ламається, вимагає заміни чи обслуговування, фінансових вкладень та пошуку спеціалістів. Вигрібна яма – окремий біль. Постійно переповнюється недоречно, потрібно викликати асенізаторів, щоби відкачали якнайшвидше.
Але не повірите, що ми живемо без цих турбот. Знайшли спосіб підтримувати її практично порожньою, у дворі навіть запаху нема. Робочий спосіб перевірений.
Коли я заговорив, що хочу спробувати, з мене сміялися сусіди. Потім посміюватися перестали, замислились. А трохи згодом і самі впровадили цей метод. І більше не витрачаються на асенізаторів, не втрачають часу, коли ті приїдуть.
Дачна зливна яма влаштовується просто, ніхто не морочиться з якимись удосконаленнями. Зливають усі відходи, виводять у неї стоки. Потроху рідина просочується в ґрунт, а все інше стає мулом. Цей мул на стінках не дає йти волозі, в результаті яма заповнюється доверху. Отут і викликають машину. Або …
Карбід
Є така речовина, карбід кальцію, яку використовують для зварювання. Але в нього й інші властивості є.
Якщо висипати в яму кілька кілограмів карбіду, він змінить кислотність суміші, що наповнює яму. Після цього щільний мул руйнується і вода знову починає йти. Знайомі перевірили, переконалися і теж почали користуватися.
Яма стає, ніби тільки-но викопали, навіть запахи пропадають.