Картопляний відвар і шкурка від бананів — натуральні добрива для кімнатних квітів

5 натуральних добрив для домашніх квітів.

1. Підживлення рослини бананами.

Бананові шкурки дрібно нарізають і висушують. При пересадці рослин насипають шаром або просто перемішують з грунтом.

Можна скористатися ще одним способом. Висушені шкурки подрібнюють в кофемолці. Виходить темно-коричневий порошок, який можна підсипати перед поливом в горщик з рослиною, або розводити з водою і використовувати в якості рідкої підгодівлі.

Таке бананове підживлення підходить для квітучих рослин, добре відгукуються троянди, радують рясним цвітінням. Цвітіння провокує калій, яким багаті банани

2. Підживлення рослин цукром

1 чайну ложку цукру рівномірно насипають на поверхню землі перед поливом. Або розводять 2 чайні ложки цукру на склянку води. Таку підгодівлю проводять раз на тиждень.

Цукор розпадається на глюкозу і фруктозу, у свою чергу глюкоза в рослинах виконує 2 функції:

1. Служить будівельним матеріалом тіла, тобто з глюкози утворюються складні органічні молекули (крохмаль, целюлоза, ліпіди, білки, нуклеїнові кислоти).

2. Джерело енергії для всіх процесів життєдіяльності рослин, тобто побудову тканин, поглинання поживних елементів з ґрунту, дихання.

3. Зубний порошок.

1. Часто буває, що кімнатні рослини стоять з пониклими листочками. Проблема — з кореневою системою. Кореневі гнилі з’являються від поливу холодною водою, від протягів. Що часто може трапитися в холодну пору року. На допомогу прийде зубний порошок. На півсклянки води знадобиться 2 столові ложки зубного порошку + 1 столова ложка мідного купоросу + 2 столові ложки деревної золи. Зола дасть живлення кореневій системі. Усе ретельно розмішуємо. Далі відсуньте землю біля корінця і змочіть стеблинку цим розчином. Після цього припиніть поливи на тиждень і переставте рослину в сухе місце.

2. Кімнатні квіти не люблять кислий грунт. Час від часу добре б їх підгодувати зубною пастою. 1 літр води — третина тюбика зубної пасти. Добре розмішати, поливати рослини теплою водою 22 градуси. Така підгодівля найбільш поживна для квітів. Кальцій надійде в грунт і дасть харчування коренів.

4. Картопляний відвар.

Рослини люблять крохмаль. Коли ви відварюєте картоплю, злийте розчин і остудіть, а потім можна полити кімнатні рослини.

Крохмаль у рослинах виконує запасну функцію, це своєрідна «заначка енергії» рослин на несприятливий період часу. Тому рослини ведуть себе так само як і люди — все для дітей. Крохмаль накопичується в бульбах, насінні, цибулинах, плодах (незрілих), тобто в органах, відповідальних за розмноження рослин.

5. Кава.

Додайте використану кавову гущу в землю для кімнатних рослин. Вона містить багато азоту, а рослини його дуже люблять. Краще не заливати рослину дуже сильно після додавання кави, щоб азот розподілявся рівномірно. Крім цього кава робить грунт більш пухким. Відзначено, що якщо ви садите томати, обов’язково додайте каву в грунт, вони його обожнюють.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *