Поради господині — щоб не здувалися кришки на банках при консервації

У вас здулися кришки на банках з домашньої консервацією? Не поспішайте впадати у відчай, з подібною ситуацією стикалася практично кожна домогосподарка. Знаючи причини цього такого частого явища, можна уникнути здуття кришок на консервації і більше не боятися за витрачені даремно праці, продукти та вкладені кошти. Розглянемо найбільш часті причини:

Причина №1 — недотримання базових правил консервації

Однією з основних причин здуття кришок на банках з домашніми консервами може послужити порушення і недотримання правил при консервуванні. Наприклад, погано помиті продукти (овочі, фрукти або ягоди) і не очищені і не обрізані місця псування або хвороби продукту, якщо такі є. В такому випадку на них залишаються частки пилу, бруду і природно, як наслідок мікроби.

Причина №2 — недотримання температурного і тимчасового режиму

Частою причиною є недотримання температурного і тимчасового режиму готування. Якщо в рецепті зазначено час приготування 20-25 хвилин, а банки були прогріті 10-15 хвилин. При подібному недотриманні тимчасового і температурного режиму , що залишилися на продуктах мікроби не гинуть і продовжують свій процес життєдіяльності.

В результаті відбувається виділення газів, яким в замкнутому просторі нікуди діватися, що призводить до здуття кришок і помутніня, а в наслідку до зривання кришок або як в народі кажуть до підривання банок. Такий процес в консервованої банку як утворення газів називають бомбаж.

Причина №3 — недостатня герметичність всередині банки

Погана герметичність закупореній банки, в яку просочується повітря і мікроби в тому числі. Відбувається це з багатьох причин. Згодом може втрачати еластичність ущільнювальна гумка або спочатку вона може бути пошкоджена. Так само може служити причиною сколи та тріщини на шийці банки.

Може, погано була притиснута ущільнювальна гумка валиком закаточной машинки. Продукти з таких банок не варто вживати в їжу. Так як в подібних випадках в банку починається процес бродіння, її вміст каламутніє і кришки здуваються. Будьте гранично уважні і послідовні при консервуванні домашніх заготовок і не нехтуйте правилами безпеки!

Ні в якому разі не варто вживати в їжу продукт домашнього консервування після утворення цвілі, каламутності розсолу, здуття або зривання кришок. Наслідки можуть бути дуже важкими і незворотними. У більшості випадків це важкі отруєння, але на превеликий жаль мають бути місце летальні випадки.

Найбільшою небезпекою є бактерія ботулізму . Яка при наявності її в консервації без видимих ​​ознак, виробляє сильнодіючий і небезпечний для здоров’я і життя людини «отрута».

Це важливо знати: сприятливими для безлічі мікроорганізмів умовами, є температура в межах від 15-45 градусів, а при більш тривалих і високих температурах наступає їх загибель. Хоча стійкість до температурного режиму у всіх бактерій різна, найстійкішою є бактерія ботулинуса, отрута якої токсичний і отруйний.

Результат від стерилізації залежить не тільки від температурного режиму, а й від змісту кислот в самому продукті або розсолі, тому що в кислому середовищі загибель мікробів настає при температурах нижчих, ніж в продуктах з прісним змістом, яким необхідна більш висока температура при тривалої тимчасової обробці.

Наприклад, ефект стерилізації для таких продуктів як помідори, щавель, слива, лимон, виноград, журавлина, ревінь (з високою кислотністю), досягається при температурах не перевищують 100 градусів (називається пастеризацією), а продукти містять прісний сік і розсіл потребують в стерилізації при температурах перевищують 100 градусів (називається стерилізацією).

Вид теплової обробки (стерилізація — понад 100 ° С або пастеризація — нижче 100 ° С) буде залежати не тільки від консервируемого продукту, але і від його розмірів, консистенції і місткості тари. Наприклад щільніший консервується продукт буде готуватися довше, ніж продукт з м’якою консистенцією. Тому для кожного консервируемого продукту буде свій режим готування і теплової обробки.

Пам’ятайте, найцінніше, що у нас є, це здоров’я! Бережіть його!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *