Як правильно садити часник на зиму для отримання щедрого урожаю

Якщо ви садите часник на зиму, то ця стаття саме для вас, адже в ній є всі нюанси як правильно садити часник на зиму.

Городники розділилися на дві сторони, одні вважають, що посадка часнику під зиму виправдана, вель якомога раніше насолоджуватися урожаєм, а інші навпаки бояться, що сильні морози можуть погубити посадки і робота виконана даремно.

Плюси посадки часнику на зиму очевидні, а щоб не втратити урожай, потрібно знати всі нюанси посадки.

Коли садити?

Посадку здійснюють восени, зазвичай потрібно орієнтуватися, щоб до стабільних холодів залишалося 30-40 днів. За цей час часник вкорениться в землі на достатню глибину.

Що ж стосується конкретної дати, то більшість городників вважають, що до свята Покрови (14 жовтня 2019 роки) садити не можна, а ось після вже можна і навіть потрібно.

Готуємо часник до посадки

Перед підготовкою часнику до посадки, потрібно спочатку визначитися з місцем посадки, зауважте, що воно повинно бути сонячним. Найкраще садити на грядки, де до цього росли огірки, гарбуз або кабачки. Адже після деяких культур часник погано уживається, наприклад, після цибулі, картоплі.

Наступним кроком вносимо добрива в грунт, але необхідно зазначити, що це потрібно робити не пізніше, ніж за два тижні до посадки! Рецепт такий: вносимо 4 кг перегною, 20 грам суперфосфату і 15 грам калійної солі. Ці значення відносяться до 1 квадратному метру.

Коли вищеописане готове, то можна приступати до підготовки самого часнику. Для цього розбираємо головки на зубки, при цьому вибираємо найбільші і міцні.

Тепер готуємо соляний розчин для обеззоражіванія. Беремо тазик, наливаємо туди 5 літрів води і додаємо 2 столові ложки солі. Тримаємо часник 3 хвилини.

Після цього наливаємо в ємність 7-10 літрів води і додаємо 1 чайну ложку мідного купоросу.

Як садити часник?

Отже, підготовка закінчена. Тепер приступаємо до найголовнішого етапу- посадка часнику.

Часник висаджують на глибину 15-20 сантиметрів, дотримуючись відстань близько 20 сантиметрів. На дно ямки додаємо трохи піску, він не запобіжить можливому гниття.

Після посадки внесіть невеликий шар (2-3 см) мульчі, цілком підійдуть тирсу або торф.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *