За допомогою цієї хитрості можна швидко відмити пральну машину від бруду та накипу

Пральна машина робить чистою білизну, але частина бруду осідає всередині неї, так що періодично потрібно проводити профілактику.

Пральна машина, як і будь-який інший побутовий прилад, що має постійний контакт з водою, страждає від накипу. Вапняний наліт, який формується твердими відкладеннями солей не просто знижує ефективність техніки, але також може призвести до її поломки та в майбутньому до ремонту.

Трубчастий електронагрівач (він же ТЕН) безпосередньо взаємодіє з протічною водою, тому нові відкладення солей кальцію та магнію з’являються після кожного прання. Якщо водопровідна вода відрізняється високою мінералізацією, а пом’якшуючого фільтра не встановлено, то профілактичні роботи з видалення накипу краще проводити раз на місяць.

Найочевидніший і простий спосіб — придбати спеціальні засоби для очищення пральних машин, які випускають різні виробники. З явних переваг такого рішення можна відзначити, по-перше, гарантовану безпеку для побутового приладу, по-друге, ефективність очищення і, по-третє, можна підібрати потрібну хімію під пральну машину конкретного виробника.Також можна використовувати засоби з урахуванням того, що вам потрібно – є універсальна побутова хімія, а є та, що бореться лише з накипом/нальотом/цвіллю тощо. Як застосовувати такі засоби зазначено в інструкції до них, але зазвичай їх додають до порошку, або безпосередньо в барабан пральної машини перед пранням.

Боротися з накипом можна і саморобною «хімією», яку легко зробити із підручних засобів. Тут є важливе застереження — всі поради, що перераховані нижче, мають на увазі очищення ТЕНу в пустій ​​пральній машині, тобто без білизни. Просто тому, що ці рішення хоч і безпечні для деталей побутової техніки, але загрожують тканинам.

Найпростіший варіант – використовувати лимонну кислоту (з розрахунку 25-30 г на 1 кг місткості пральної машини), яку необхідно засипати у відсік для прального порошку (або миючих засобів, а можна трохи додати безпосередньо в барабан) і потім включити прилад на будь-який режим прання із водою високої температури. Чим рідше ви чистите пральну машину, тим довше має бути кожен цикл, а після його закінчення важливо прочистити барабан і зливальний шланг.

Існують способи очищення, у використання яких входить чистий столовий оцет, змішуючи з харчовою содою і навіть хлорними відбілювачами, але насправді вони, хоч і будучи відносно ефективними, більше становлять небезпеку для побутової техніки. Такі агресивні рідини можуть пошкодити гумові елементи, тому подібні засоби краще не використовувати.

Найрадикальніший варіант очищення Тена від накипу – фізичне чищення нагрівального елемента. Застосовувати цей спосіб краще тільки тим, хто уявляє, як зняти цю деталь і поставити її потім назад. Знятий ТЕН досить промити під теплою водою, потім помістити в гарячу воду з розчиненою в ній лимонною кислотою, залишивши на день. Потім залишиться просто сполоснути елемент під протічною водою та протерти м’якою губкою. Ніяких ножів та гострих предметів, жодних спроб відскрестити вапняний наліт – так ви тільки зіпсуєте ТЕН.

Який би спосіб боротьби з накипом ви не обрали, пам’ятайте, що найголовніше – не нашкодити пральній машині, Тому, ніж переборщити з хімією або підручними засобами, краще почистити ТЕН в кілька разів меншими порціями. Часу піде більше, зате техніку збережете і не потірбно буде ремонтувати.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *