Каструлі виблискують як нові: простий метод чистки без дорогої хімії

Стара каструля дуже часто вирушає в урну через те, що в ній з’являються неприємні жовті плями, які без хімії практично неможливо відчистити. Не поспішайте викидати хорошу річ, її ще можна повернути до ладу. Зараз я розповім, як чистити такі забруднення.

Сода і оцет

Чудові властивості двох цих продуктів, швидше за все, вам відомі.

Але чи знали ви, що за допомогою звичайної харчової соди і білого столового оцту можна без зайвих зусиль впоратися з такими складними плямами на посуді?

Зазвичай, коли в каструлі з’являються подібні забруднення, в хід йде “серйозна” хімія, що досить згубно позначається як на самому посуді, так і на стані рук, навіть не дивлячись на гумові рукавички.

Як виявилося, поєднання білого оцту і харчової соди виступає гідною альтернативою будь-яких хімічних їдких чистячих засобів. Я сама цей спосіб відкрила зовсім недавно, але він відмінно справляється навіть з підгорілими плямами.

Як чистити

Наповніть проблемну каструлю звичайною водою з-під крана, додайте приблизно чверть пачки харчової соди і один ковпачок столового оцту. Поставте на помірний вогонь каструлю з сумішшю і дайте розчину закипіти. Довго кип’ятити не потрібно, вистачить кількох хвилин. Не виливайте розчин відразу, коли він закипів, дайте трохи постояти.

Коли рідина охолоне, можна промити каструлю звичайним способом, але зазвичай нічого терти вже не потрібно. Просто видаліть залишки розчину з допомогою звичайного миючого засобу і губки для миття посуду.

Мені подобається цей спосіб за його простоту, відсутність їдких запахів (специфічний запах оцту при кип’ятінні не варто заперечувати, але він все-таки не настільки їдкий) і ефективний. Посуд в ході роботи не набуває нових подряпин, і вся робота практично не вимагає застосування фізичного впливу. Ви просто кип’ятіть розчин і потім мийте каструлю звичайним способом, і все.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *