Притчі Соломона: шість головних принципів фінансового процвітання

Відразу скажу, що цих принципів набагато більше, я взяла найосновніші та повторювані.

Вірю, що наймудріша і багата людина розумілася на грошовому управлінні й множенні!

1. Богу – віддавай Боже

Шануй Господа своїм надбанням, першими плодами від всіх своїх врожаїв. Тоді наповняться до відмови твої комори, і молоде вино переповнить твої давильні. Притчі 3: 9-10

Господь в єврейському законі наказав Своєму народу – віддавати десятину, тобто перші плоди будь-якого зиску. Оскільки тоді було розвинена сільськогосподарська справа, то і давали десятину їжею, вином і м’ясом.

Зараз же, наш зиск – це гроші. І даючи відразу десяту частину Богу і на Його справу, ти виконуєш головний закон достатку. Всевишній благословить і захистить інші 90% твого доходу! Перевірено! І Соломон був вірний в цьому!

2. Шукай мудрості, а не грошей

Бо мудрість вигідніше срібла і приносить більший дохід, ніж золото. притчі 3:14

Як Соломон став найбагатшою і найвпливовішою людиною світу? Він попросив у Бога мудрості та шукав її кожен день в кожній дрібниці: спостерігав за природою, за людьми, за їх словами і вчинками.

Соломон завжди робив висновки з усього, що побачив і дізнався, і застосовував це на практиці. Так, вступаючи мудро, до нього прийшли й слава, і багатство! І до тебе вони прийдуть.

3. Допомагай людям

Не стримуй благо тим, хто його гідний, коли це у твоїй владі. Не говори ближньому: «Приходь пізніше, я дам тобі завтра», коли у тебе є те, що він просить. Притчі 3: 27-28

Коли у тебе є можливість допомогти – допомагай! Допомогою можуть бути гроші, речі, слова, підтримка, час. Все, що ти можеш віддати людям, коли це їм дійсно необхідно – роби це, не чекаючи кращого моменту, тому що завтра допомога може і не знадобитися.

Сьогодні – твій найкращий шанс протягнути руку допомоги й отримати благословення від Творця.

Один дає щедро, а все багатіє; інший ощадливий непомірно, а впадає в нужду. Щедра душа буде насичена; втамуй спрагу іншого і сам ніколи не прагнутимеш. Притчі 11: 24-25

А ще якби не був занадто приліплений до грошей, самі по собі вони всього лише – засіб, а не мета. Нехай твоя душа буде щедрою!

4. Будь вірним

Тримай свій шлях від неї якомога далі, до дверей її будинку не наблизишся, щоб честі своєї ти іншим не дав, і безжальним – за свої роки, щоб багатством своїм не наситились чужі, і твоя праця не збагатила чужого будинку. Притчі 5: 8-10

Дуже цікавий принцип. У Притчах Соломон дуже багато говорить про вірність, переважно, подружню, але цей принцип можна взяти й по відношенню до людей і справи.

Коли ти вірний чомусь, ти вкладаєш в це, ти будуєш по цеглинці в якомусь напрямку. Коли ти будеш розпорошувати себе направо і наліво – ти марнуєш свої сили і майно. Задумайся над цим. Дуже глибокий принцип.

5. Не лінись

Соломон не був з тих царів, що лежать в покоях, плюючи в стелю. Він постійно щось робив, будував, оснащувати. І він знав, що бездіяльність – прямий шлях до бідності.

Трохи поспиш, трохи подрімаєш ще трохи, руки склавши, щоб полежати – і прийдуть до тебе злидні, як бродяга, і наздожене потреба, як розбійник. Притчі 6: 10-11

Ледачі руки увергають в бідність, а старанні руки приносять багатство. Притчі 10: 4

Обробляти свою землю будеш їсти досхочу, а ганятися за порожніми мріями – не розум. Від плоду своїх уст Людина насичується добром, і хто трудиться руками, теж отримає нагороду. Притчі 12: 11, 14

Продуктивність чогось. Не чекай, що само собою щось зміниться. Зміни починаються з твоїх дій! І фінансове благополуччя – тим більше!

6. Вчися!

Віддайте перевагу мовчанню, ніж сріблу, знанню – найкращому золоту, тому що мудрість дорожча за перли, і всіляке жадання тобою з нею не зрівняється. У мене багатство і слава, міцний достаток і благоденство. Мій плід краще чистого, найкращого золота, і даю я більше, ніж добірне срібло. Притчі 8: 10-11, 18-19

Знання і саморозвиток – найцінніший внесок, який може зробити людина. Так було в стародавні часи (навчання могли отримати тільки обрані), і так є зараз.

Отримуй нові навички в тій справі, яка тобі подобається, вчи мови, розвивай свою особистість у всіх сферах – і повір, твоє фінансове благополуччя буде рости!

І, звичайно, все, що у тебе є – це Божий подарунок у твоєму житті. По суті, у нас немає нічого свого, але нам довіряють щось Зверху.

Люби Бога, вір Йому, дякуй Йому – і комори у твоєму житті будуть сповнені грошей, любові й добра!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *