Яких віmамінів не вuстачає оpганізму, якщо вам посmійно хочеmься спаmи?

Швидка втомлюваність і постійна сонливість без об’єктивних причин можуть сигналізувати про те, що у вашому організмі бракує вітамінів і мікроелементів.

Щоб позбутися таких неприємних проявів, потрібно поповнити запас корисних речовин.

Дефіцит мінералів, вітамінів і сонливість

Часті причини хронічної сонливості:

  • інтенсивні спортивні тренування;
  • збій режиму або недостача сну;
  • стреси, хвилювання, занепокоєння;
  • недостатній відпочинок;
  • захворювання;
  • наслідки прийому деяких ліків;
  • висока метеочутливість;
  • гормональні збої;
  • шкідливі звички;
  • дефіцит кисню.

1. Вітаміни групи B – недостача їх провокує постійну втому, навіть при наявності нормального відпочинку і сну. Джерела – гречана і вівсяна крупа, хлібні вироби, молочні продукти, сухофрукти, морепродукти.

2. Вітамін С – покращує імунітет, дає силу і витривалість, підвищує працездатність. Особливо багаті ним ягоди смородини, плоди цитрусових, шипшини, болгарський перець.

3. Вітамін D – дає енергію, бореться з втомою, допомагає зосередитися. Виробляється в організмі під дією сонячних променів і міститься в риб’ячому жирі.

4. Пантотенова кислота – регулює активність головного мозку, покращує механізми мислення і пам’ять, запобігає захворюванням у тонкому кишківнику. Джерелами є ікра морської риби, зелень, дріжджі, яйця, молочні продукти.

5. Йод –   необхідний для нормальної роботи імунної системи, щитоподібної залози, впливає на процеси головного мозку. Міститься в морепродуктах і морській рибі, буряках, шпинаті, томатах, картоплі.

6. Рутин – охороняє клітинні структури від пошкодження, стимулює мозкову активність. Джерелами є гречка, зелений чай, свіжі плоди рослин.

7. Залізо – його брак провокує підвищену стомлюваність, зниження активності, погане самопочуття і поганий стан шкіри, волосся і нігтів. Для його засвоєння необхідний вітамін С. Міститься в горіхах, яблуках, буряках, печінці.

8. Калій – дає силу і витривалість, допомагає позбутися сонливості та постійної втоми. Особливо багато його в пророщених зернах, плодах рослин, бобових культурах.

Інформація призначена тільки для ознайомлювальних і освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Даний матеріал не має науково доведеної лікувальної дії. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть у вас виникнути про стан здоров’я.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *