12 страв, які мають бути на Святий Вечір та що кожна з них символізує

12 страв – це традиція та символ українського Різдва. Вони повинні бути пісні та різноманітні.

Кутя.

Кутя – це найголовніша страва на святковому столі, з неї починають трапезу. Готують її з товченої в ступці пшениці, ячменю або рису. До куті додають мак, сухофрукти, натуральний мед, горіхи та родзинки.

Пшеничне зерно — це символ достатку та вічного життя, мед – символізує чистоту та Боже слово, а мак — символ мучеництва.

Узвар з сухофруктів.

Узвар – цей напій символ народження, нового життя, а саме – Ісуса Христа. Вода в узварі символізує очищення тіла та душі, а також, солодке й хороше життя та родючість.

Борщ.

Готували у Святвечір борщ пісний з овочами. Його заправляють класом з буряка, тому він темно-червоного кольору, що в давнину символізувало кров Вифлеємських дітей, яких убили за наказом Ірода.

Капусняк.

Головним інгредієнтом цієї страви є капуста, вона символізує міцність, простоту та єдність навколо однієї основи – Бога Христа.

Хліб.

Кочарун, калач, хліб – це те ж саме. Це символ смерті та воскресіння. Так, зерно кидаючи в землю, думають, що начебто воно «помирає», але проростаючи зерно «воскресає».

Риба.

Риба – це знак християнства. Три переплетені між собою рибини, які мають одну голову, символізують Святу Трійцю. Риби вільно плавають у воді, тому й християни через купання у посвяченій воді, живуть повноцінним життям. Першою монограмою Ісуса Христа була риба. Іхтіос з грецької означає «риба» та і першими учнями його стали рибалки. Вода вважалась безпекою, а саме у «воді вчення».

Горох та квасоля.

Горох з квасолею символом Божої весни, єдності роду, бо всі рідні збираються за святковим Різдвяним столом – так наче горошини в стручку. Ще є символом відродження після занепаду.

Часник.

Часник символ здоров’я та очищення від гріха. Щоб нечиста сила не потрапила в оселю, часник розкладають на краї столу у Святвечір та потім з’їдають, щоб не боліли зуби.

Голубці.

Голубці символізують – мир, Святий Дух, Божу любов, силу та красу отриману від Творця.

Пампушки.

Пампушки є символом небесних святих, які повірили в Ісуса Христа та отримали вічне життя. Пампушки це також є символом щастя, достатку, радості та свята, що дарує нам Бог.

Каша.

Каша вважалась символом єднання та продовження людського роду, врожайності земель, працьовитості господарів та плодючості домашньої худоби.

Вареники.

Символом достатку та ситості в давнину вважались – вареники. Господом було призначене місце людей у Царстві Божому, де вони житимуть добре «як вареник в маслі».

У Святвечір самими головними стравами вважається кутя та узвар, а всі інші можна змінювати в залежності від бажання господинь.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *