Вушна сірка розповість все про твоє здоров’я! Зверни увагу на колір …

Стаття носить виключно інформаційний характер. Пам’ятайте, що перед початком будь-якого лікування консультація лікаря є обов’язковою!

Мало хто звертає увагу на колір власного  вушного секрету. Як виявилося, дуже дарма! Іноді зміна кольору вушної сірки може бути симптомом захворювання.

У здорової людини вушна сірка має медовий відтінок і буває двох типів: суха і волога. Тип сірки залежить виключно від спадкових факторів.

Наприклад, якщо ти володар гена ABCC11, то твоя сірка буде сухою. Якщо ген починається з букви G (GBCC11), сірка буде вологою.

Вушна сірка виробляється сальними залозами виключно в зовнішній частині слухового проходу (до речі, на голові такі ж залози забезпечують природне змащення волосся).

До отриманого секрету додаються волоски, відмерлі клітини шкіри та інші відходи життєдіяльності організму. Вуаля –  вушна сірка  готова!

Деякі вчені вважають, що цей секрет служить не тільки для змащення, але також для захисту організму від патогенних бактерій. Наша редакція пропонує розібратися, як не повинна виглядати сірка здорової людини.

Потемніння сірки

потемніння сірки саме по собі не несе ніякої загрози і не вказує на конкретне захворювання. Але якщо до цього симптому додається носова кровотеча, є велика ймовірність того, що це початкова стадія розвитку синдрому Ранд – Ослера. Це спадкове захворювання, яке лікується прийомом препаратів з підвищеним вмістом заліза.

Рідка молочно-жовта сірка

Свідчить про початок гнійних процесах в вушному проході. При цьому часто можна спостерігати такі супутні симптоми: підвищення температури, збільшення лімфатичних вузлів, ослаблення організма.В такому випадку перше, що повинні зробити лікарі, – визначити збудника інфекції, а потім призначити антибіотики або противірусні препарати.

Чорна сірка

Важливо розуміти, що одноразове фарбування сірки в чорний колір не є приводом для занепокоєння. Можливо, причиною цього явища стало звичайне забруднення. Якщо ти спостерігаєш подібну аномалію неодноразово, варто негайно звернутися в лікарню. Причиною зміни кольору сірки можуть стати конфлікт деяких хвороботворних грибків, саме вони забарвлюють її в чорний колір. В такому випадку пацієнтів часто турбує сильний свербіж у вусі. При цьому лікарі призначають протигрибкові препарати.

Сірий колір секрету

Причиною такого колірного зміни найчастіше стає звичайний пил. Сіра сірка найчастіше спостерігається у жителів великих міст. Якщо при цьому немає ніяких супутніх симптомів, турбуватися нема про що!

Білий колір сірки

Така зміна свідчить про брак в організмі певних мікроелементів: заліза або міді. Часто лікарі призначають прийом комплексних вітамінних препаратів, враховуючи всі супутні симптоми.

А який колір вушного секрету у тебе? Обов’язково звернися за допомогою до лікаря, якщо колір твоєї вушної сірки далекий від норми.

Ця стаття лише попередження про те, що потрібно уважніше ставитися до сигналів власного організму. Адже багатьох хвороб можна уникнути, вчасно вживши необхідних заходів!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *