Судоми — це симптом, а не хвороба. Знаки, про які краще знати

Всупереч поширеній думці, судоми — це симптом, а не хвороба. Організм у якого не все гаразд, подає знаки, про які краще знати. Судоми – це неконтрольовані скорочення м’язів. Можуть бути епізодичними, а можуть і повторюватися.

Всі судоми обумовлені дефіцитом м’язового кровообігу. Часто виникають у спортсменів, які з причини фізичних навантажень, втрачають разом із потом багато корисних солей. А дефіцит того ж Магнію може призвести до судом.

Однак судоми можуть бути ознаками досить серйозної хвороби

Адже що таке судома? Коли тілу потрібно скоротити якийсь м’яз, щоб зробити фізичну дію, залучається досить складний ланцюжок імпульсів, який зароджується в мозку. Мозок подає імпульс, а далі по нервових клітинах передається сигнал. У цьому беруть участь і хімічні процеси.

Якщо м’язи починають мимоволі скорочуватися без команди — значить десь в ланцюжку сталося порушення.

 • Найгірше, коли порушується робота центру управління — тобто мозку. Це свідчить про такі захворювання, як епілепсія і неврози. А також судоми можуть бути наслідками черепно-мозкової травми та внутрішньочерепного крововиливу.
 • Може порушуватися і хімія життєдіяльності людини, яка виникає при інфекційних захворюваннях, порушеному обміні речовин.

Судоми трапляються при наступних порушеннях:

 • Зневоднення. Це трапляється при тривалому вживанні препаратів, що виводять рідину з організму. А також, коли людина сильно захоплюється напоями, що містять танін. Наприклад, міцним чаєм або кавою.
 • Авітаміноз. Як вже говорилося вище, особливо страждають від цього спортсмени та люди важкої фізичної праці.
 • Захворювання серця.
 • Стрес. Судоми можуть бути викликані будь-якім нервовим напруженням.
 • Ожиріння. Підвищення навантаження на серце, а також на ноги. Виникає порушення обміну речовин. Тіло відчуває дефіцит вітамінів, мінералів.
 • Порушення роботи щитоподібної залози, гормональні збої.
 • Плоскостопість.

Як бачите, список досить великий та свідчить лише про одне — якщо у вас регулярно почали виникати судоми, потрібно негайно звернутися до лікаря. Організм просто волає про допомогу!

Ну і наостанок скажемо, яку допомогу надавати при виникненні судом

 • По-перше, потрібно надати кінцівкам підняте положення. Це забезпечує покращений відтік крові та усуває застій.
 • По-друге, слід взятися за пальці ніг і потягнути на себе, щоб викликати розтягуванні м’язів і посилений приплив крові до них.
 • Після цього добре помасажувати, супроводжуючи масаж пощипуванням.

Якщо судома наздогнала вас у воді, найголовніше — не панікувати! Люди тонуть не від судом, а від панічних безладних рухів та страху.

Якщо вам звело ногу, коли ви у воді, перекиньтеся на спину. І підгортайте до берега за допомогою рук. Коли опинитеся на мілководді — можна дозволити собі розтягнути ногу і гарненько вщипнути зведений м’яз. Але головне, ми повторимося, не панікувати! Пам’ятайте, судоми — це симптом, а не хвороба. І є знаки, про які краще знати.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *