Перша ознака хвороби серця: 11 симптомів, що вказують на серйозні проблеми з серцем!

Дізнайся про серцевий напад за 30 днів до його появи.

Серцевий напад б’є наповал. Такий збій може призвести не тільки до інвалідності, а й до летального наслідку. Адже серце працює безперервно, поставляючи всім органам і тканинам організму кров

Коли ж стається збій у припливі крові до серцевого м’яза (міокарда), виникає ішемічна хвороба серця (ІХС). Прояви її можуть бути різними — від стенокардії й аж до інфаркту. А ось результати — сумні: саме ІХС є однією з причин найвищої смертності у світі, а зона її ураження змушує визнавати це захворювання проблемою нашого століття.

Однак запобігти її розвитку можна за 30 днів, звернувши увагу на ті сигнали, які посилає серце. Навіть якщо деякі з них проявляються нечасто, це вже привід замислитися над станом свого внутрішнього “акумулятора”. Виникнення більше ніж п’ять серцевих нападів на день вказує на потребу терміново звернутися до лікаря.

Почнемо з тих нечітких сигналів, які переважно ігнорують, приймаючи за хвилини слабкості. Саме вони є маркерами захворювання.

Симптом №1. Втома.

Ви тільки встали з ліжка, а вже почуваєтеся розбитим. Добралися до роботи й думаєте тільки про те, як би відпочити. А повертаєтеся геть виснаженим. З кожним днем втома накопичується щораз більше.

 • Це тривожний симптом, що вказує на серцеву недостатність. Втома виникає через нестачу кровопостачання мозку, легенів і серця.

Симптом №2. Слабкість.

Багато хворих, які зазнали серцевого нападу, зазначали, що незадовго перед цим відчували таку слабкість, що не в змозі були утримати в руках аркуш паперу. Відчуття знесиленості (а це характерно при грипі) — тривожний сигнал.

 • Симптом вказує на ризик розвитку інфаркту міокарда найближчим часом.

Симптом №3. Перепади настрою.

Відчуття безпричинної тривоги переслідувало багатьох тих, хто врешті опинився на лікарняному ліжку. Медики радять уважно ставитися до такого стану, бо це один з поширених симптомів.

 • Сильна тривога або навіть страх смерті може вказувати на наближення серцевого нападу.

Симптом №4. Задишка.

Якщо, піднявшись на третій поверх, відчуваєте сильну задишку, немов після годинного марафону, а після навіть невеликого фізичного навантаження вам бракує повітря — саме час звернутися до кардіолога. Задишка часто супроводжує серцевий напад і може спричиняти біль у грудях.

 • Порушення кровотоку скорочує його надходження в легені, що викликає вкорочене дихання.

Симптом №5. Запаморочення.

Для повноцінного функціонування мозку має бути нормальний кровотік. Як тільки до мозку надходить недостатня кількість крові, це позначається на стані всього організму.

 • Інфаркти супроводжуються запамороченнями або непритомністю. Тому порушення серцевих ритмів дуже небезпечне.

Симптом №6. Холодний піт.

Він несподівано пробиває вас, коли ви просто сидите і раптом вкриваєтеся потом, немов щойно дві години провели у спортзалі.

 • Тривожний симптом, який вказує на наближення серцевого нападу.

Симптом №7. Прискорений пульс.

Рідкісні стрибки пульсу, як правило, не викликають тривоги у лікарів. А ось нерегулярний або прискорений пульс, особливо якщо він супроводжується задишкою, запамороченням, слабкістю, вказує на аритмію.

 • Аритмія може стати причиною інфаркту або навіть раптової смерті.

Симптом №8. Біль у грудях з’являється раптово і так само раптово зникає.

Не дивно, що багато людей ігнорують такі прояви та не усвідомлюють небезпеки. Всі спохоплюються, коли зона ураження поширюється на руки, спину, плечі, тоді б’ють на сполох.

 • Найпоширеніший симптом, що вказує на наближення серцевого нападу.

Симптом №9. Набряклість.

Набряки ніг, а також збільшення ваги не завжди є наслідком малорухливого способу життя (хоча і його, безперечно, теж). Однак серце також може подавати сигнали тривоги таким чином. До них належить і втрата апетиту.

 • Зайва рідина в організмі вказує на серцеву недостатність.

Симптом №10. Розлад шлунка.

Біль і здуття живота, які можуть негативно позначитися на травленні і викликати неприйняття їжі, не завжди сигналізують про розлади в роботі шлунково-кишкового тракту.

 • Тривожний симптом, небезпечність якого можна порівняти з болем в серці. Потрібне термінове лікування.

Симптом №11. Кашель.

Постійний кашель з’являється від накопиченої в легенях рідини. Іноді він супроводжується виділенням мокротиння, що вказує на серйозність проблеми. Ще одним тривожним симптомом може стати свистяче дихання.

 • Постійний кашель вказує на серцеву недостатність.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *