8 методів позбавлення від стресу, якими користуються самі психологи

Психологи — це фахівці, які допомагають нам вирішити проблеми, подолати страхи і розібратися в собі, щоб ми відчували себе спокійно. Однак, вони теж люди і, як і всі ми, схильні до стресу, з яким потрібно боротися.

Методи швидкого зняття стресу, якими користуються самі професіонали.

1. Записуйте все, що приходить в голову

Джон Даффі, клінічний психолог і автор книги про виховання підлітків, говорить: «Щоб зняти свій стрес, я записую. Думки, ситуації, стосунки з людьми, ідеї для майбутніх статей. Я записую і структурую все, що приходить мені в голову.

Цей творчий процес ефективний, тому що ми відволікаємося від проблем, голова очищається і напруження спадає. Після цього я вже можу подивитися на речі з іншого боку».

2. Приготуйте страву і будьте вкрай педантичні у виборі інгредієнтів

Психотерапевт, письменник і викладач Джеффрі Самбер (Jeffrey Sumber) використовує трохи естетські способи боротьби зі стресом:

«Коли я нервую, я люблю добре поїсти. Але це повинна бути обов’язково здорова їжа або нова для мене страва. Я довго ходжу по магазинах, вибираючи потрібні інгредієнти, потім акуратно їх ріжу, готую заправки і повільно, з насолодою з’їдаю страву. А ще частенько викладаю результат у Facebook, щоб друзі мені заздрили!»

3. Напружте всі м’язи

Американський психотерапевт Кевін Чепмен (Kevin Chapman) для боротьби зі стресом використовує метод прогресивної м’язової релаксації, який розробили ще у 1920 році.

Принцип простий: після будь-якого сильного напруження настає сильне розслаблення. Тобто, потрібно напружувати м’язи протягом 10 секунд, а потім 20 секунд концентруватися на подальшому відчутті розслаблення.

4. Реагуйте правильно або не реагуйте взагалі

Психолог Сьюзен Краусс Уітбоурн (Susan Krauss Whitbourne) не бореться зі стресом, а намагається заздалегідь його уникнути. Для цього у неї є мантра, яку вона повторює, потрапляючи в стресову ситуацію. Вона говорить: «Я не можу змінити ситуацію, але можу змінити свою реакцію на неї».

Позитивна реакція на негативну подію допомагає не тільки уникнути стресу, але і отримати певний досвід, якщо дивитися на це, як на випробування і вчитися на помилках.

5. Зупиніть потік думок

Психолог Мартін Селігман (Martin Seligman) радить використовувати один простий і дуже популярний спосіб, щоб викинути зайві думки з голови.

Плесніть в долоні і крикніть «Стоп! Я подумаю про це потім!». Також можна носити гумку на зап’ясті і бийте себе нею (або просто вщипніть себе). Використовуйте подібні подразники, щоб зупинити круговерть думок і відкласти проблему на потім, на певний час. Потім постарайтеся звернути свою увагу на якийсь незвичайний предмет або заняття.

6. Виділіть 1 годину на улюблену справу і задоволення

Психотерапевт Емі Пшеворскі (Amy Przeworski) радить виділити проміжок часу, протягом якого ви будете робити тільки те, що захочете. Читайте, малюйте, їжте смачні страви — загалом, займайтеся тим, що приносить вам задоволення. Жодної роботи, жодних обов’язків, негативних думок і всього того, що вам не подобається і псує настрій.

7. Стимулюйте нерви

Незвичайний, але дієвий метод, заснований на фізіології, пропонує терапевт Тоні Бернхард (Toni Bernhard). Кілька разів легко проведіть вказівним пальцем по губах. Цей рух зачіпає нерви на поверхні губ, стимулює парасимпатичну нервову систему і допомагає швидко заспокоїтися.

8. Спробуйте різні класичні методи

Звичайно, існують й класичні методи позбавлення від стресу і зняття напруження, які працюють так само добре.

Приміром, клінічний психолог і автор книги «Життя з депресією» Дебора Серані (Deborah Serani) під час стресу намагається дати організму те, що він хоче. «Я використовую все те, що зачіпає почуття. Наприклад, я можу просто сидіти в машині і слухати джаз по радіо, малювати, лежати в гарячій ванні або насолоджуватися смачним вишуканим чаєм».

Терапевт Джойс Мартер (Joyce Marter) користується методом, який практикують члени груп анонімних алкоголіків: щоб відволіктися, потрібно зайнятися якоюсь продуктивною справою. Наприклад, розчистити робоче місце, помити посуд або навести порядок у фотоальбомі. Головне, щоб ця дія допомагала відволіктися.

Психолог Сьюзен Ньюман (Susan Newman) вважає, що немає кращого антидепресанта, ніж розмова з друзями. А доктор Стефані Саркіс (Stephanie Sarkis) використовує для очищення голови йогу, заняття спортом або просто здоровий сон.

Головний принцип

Головний принцип позбавлення від стресу — повністю абстрагуватися на якийсь час від проблеми і від будь-якого джерела хвилювання. І чим краще у вас це вийде, тим швидше ви відновитеся і будете готові до нових звершень.

А який спосіб боротьби зі стресом сподобався вам найбільше? Може бути, у вас є свій унікальний метод?

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *