Тіло не натякає, воно говорить прямо! Карта гарного самопочуття

В якій частині тіла людина найчастіше відчуває біль? Напевно, багато людей відзначать, що дискомфорт у ділянці живота – найчастіша проблема. Чому ж так?

Річ у тому, що неполадки в багатьох внутрішніх органах віддають болем саме в ділянку живота. А тому за характером неприємних відчуттів можна досить точно сказати, що ж є причиною.

І сьогодні редакція  пропонує просту схему – «карту гарного самопочуття», яка більше розповість про загадкові болі та в будь-який момент дозволить розшифрувати сигнали нашого тіла.

Сигнали тіла:

1. Дискомфорт у верхній правій частині живота

Тут знаходяться печінка і жовчний міхур, тому при болях найчастіше варто звертати увагу на ці органи.

 • Гострий раптовий біль, що віддає в праве плече, може свідчити про наявність жовчних каменів.
 • Гострий біль або приглушені судоми, які поширюються у праве плече або спину і тривають кілька годин, можуть свідчити про холецистит або запалення жовчного міхура.
 • Тупий або гострий біль, який може то з’являтися, то зникати, зазвичай вказує на те, що ви страждаєте від гепатиту – найважчого захворювання печінки.

2. Дискомфорт у верхній частині живота посередині

Ця частина живота складається з дванадцятипалої кишки, першої ділянки тонкої кишки і великої частини підшлункової залози.

 • Якщо ви часто відчуваєте біль, що віддає у спину і загострюється при споживанні їжі, особливо, коли харчові продукти мають високий вміст жирів, це може бути ознакою панкреатиту.
 • Сильний біль і больові відчуття в цій частині, що супроводжуються нудотою, блювотою, діареєю і набряком живота, можуть бути викликані черевною грижею.
 • Відчуття печіння в грудях, а також симптоми, такі як кашель, біль у горлі, кислий смак у роті, надмірний метеоризм, нудота, блювота і здуття живота, зазвичай, вказують на печію або диспепсію.
 • Якщо ви страждаєте від печії, яка загострюється, коли ви нахиляєтеся або лягаєте спати з болем у грудях і відрижками, тоді ви напевне маєте грижу стравохідного отвору діафрагми.
 • Біль, який може загострюватися між прийманнями їжі або посеред ночі, і зникає під час прийманнями їжі, може бути симптомом виразки дванадцятипалої кишки.

3. Дискомфорт в лівій верхній частині живота

Більша частина вашого шлунка зосереджена у лівій верхній частині шлунково-кишкового тракту, тому будь-які незвичайні відчуття в цій ділянці, зазвичай, вказують на проблеми з цим органом.

 • Важкий біль з нудотою або блювотою, може говорити про запалення шлунка або гастрит.
 • Пекучий біль, який зазвичай більш інтенсивний, коли шлунок порожній, може бути викликаний виразкою шлунка.

4. Дискомфорт в правій і лівій частинах живота

Нирки розташовані в правій і лівій частинах живота з кожного боку хребта. Іноді біль у цих ділянках також може бути викликаний проблемами зтовстим кишківником.

 • Біль збоку, який віддає в спину і супроводжується лихоманкою, ознобом, діареєю і нудотою, може бути ознакою того, що ви страждаєте від інфекції нирки.
 • Сильний біль, що віддає в нижню частину живота і надходить почергово, свідчить про камені в нирках. Ви також можете відчувати нудоту, блювоту, лихоманку, постійну потребу в сечовипусканні та кров у сечі.
 • Симптоми метеоризму, разом з утрудненим стільцем свідчать про закреп.

5. Дискомфорт у центральній частині живота

Будь-який дискомфорт в цій частині живота тісно пов’язаний з проблемами у тонкому і товстому кишківнику.

 • Біль у животі та спазми, які супроводжуються сильною діареєю, втомою, лихоманкою і втратою ваги, свідчать про запальне захворювання кишківника.
 • Якщо ви відчуваєте біль разом з блювотою, діареєю, ускладненим стільцем та надмірним метеоризмом, це може бути ранньою ознакою незначної кишкової непрохідності.
 • Болісний набряк або набряклість біля пупка, який зазвичай викликає дискомфорт у животі, називається пупковою грижею.

6. Дискомфорт тільки в лівій частині живота

Крім лівої нирки, у цій ділянці також знаходитьсянижня частина товстої кишки, яка може заразитися або запалитись через нездорову дієту, старіння і деякі інші поширені причини.

 • Постійні та стійкі болі укупі з болем у животі, лихоманкою, нудотою і блювотою є найбільш типовими симптомами дивертикуліту або запалення нижньої частини товстої кишки.

7. Дискомфорт в правій нижній частині живота

Тут знаходиться аппендикс – невеликий орган, який відіграє велику роль в процесах травлення.

 • Гострий біль, втрата апетиту, нудота, блювота і лихоманка – найпоширеніші симптоми апендициту або запалення апендикса, що вимагає негайного лікування.

8. Середня нижня частина живота

Якщо болить в нижній частині живота, швидше за все, це проблеми сечового міхура і репродуктивних органів.

 • Спазми в черевній порожнині, відчуття печіння під час сечі, а також зміни кольору сечі можуть вказувати на інфекцію сечового міхура.
 • Раптовий і важкий тазовий біль, який може тривати місяцями, також є поширеним симптомом певних проблем з репродуктивними органами.

9. Ліва нижня частина живота

Тут розташована велика частина товстої кишки, тому якщо у вас є проблеми з цим органом, ви ймовірно відчуєте біль у лівій нижній частині живота.

 • Біль у животі, що супроводжується спазмом, здуттям, надлишковим метеоризмом, діареєю або закрепом, може бути симптомом синдрому роздратованого кишківника.

Як бачимо, тіло досить ясно говорить про свої проблеми, просто ми недостатньо уважні та обізнані, щоб ці явні сигнали сприймати й розуміти.

Все ж звертаємо увагу, що інформація подається з ознайомчою метою, а тому при хворобливих відчуттях краще проконсультуватися з лікарем і здати необхідні аналізи. Пам’ятай, що здорове тіло куди легше підтримувати в нормальному стані, ніж позбавлятися від неприємних захворювань.

Інформація, висвітлена у статті, надана лише з інформаційною метою. Не забудьте спочатку проконсультуватися зі своїм лікарем, якщо у вас виникають болі в животі.

Поділися цією статтею з друзями, нехай вони теж вміють розпізнати, про що говорять сигнали тіла.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *