Що відбувається в тілі при обливанні холодною водою

По – перше, відбувається різке звуження кровоносних судин. Їх просвіт звужується і кров змушена рухатися з більшою швидкістю. Однозначно поліпшується кровообіг у всьому організмі. Зміцнюються стінки артерій і вен, нормалізується робота системи кровопостачання в цілому, підвищується працездатність всієї серцево – судинної системи.

По – друге, холодний душ змушує наше тіло виробити додаткову енергію для свого ж власного обігріву.

По – третє, холодна вода впливає на кору головного мозку, поліпшуючи роботу всіх його відділів. Активізується мислення, ви краще починаєте міркувати і швидше приймаєте важливі рішення!

По – четверте, різко скорочуються м’язові волокна, а це, в свою чергу призводить до прискорення циркуляції лімфи, що впливає на метаболічні процеси, що відбуваються в нашому тілі.

По – п’яте, холодний душ – це міні-стрес для організму, а значить, відбувається активний викид в кров гормонів, що істотно прискорює всі обмінні процеси в організмі. А ми отримуємо міні-стресо-стійкість!

По – шосте, ми починаємо глибше дихати, і наш організм насичується киснем, а значить, зникає відчуття втоми і сонливості, підвищується наша працездатність.

По – сьоме, коли прискорюються обмінні процеси, починає краще працювати і наш захист – імунна система. Підвищується опірність організму вірусам, чужорідним бактеріям та ін. А значить, ми будемо рідше хворіти і перестанемо годувати грошима аптеки.

Як це впливає на нас?

Бадьорість і чудовий настрій кожен день – один з побічних ефектів холодного душу. Ніякої млявості і сну. Ваша шкіра буде підтягуватися, ставати молодшою, здоровою і пружною, волосся стане блискучим і шовковистим, виглядати і відчувати себе ви будете просто приголомшливо!

Стан блаженства, відчуття чарівних зірочок, які бігають по всій шкірі вашого тіла не передаються словами. Хочеться жити, співати, творити … хочеться літати …Як і всім нормальним людям, щоб виспатися потрібно 8 годин сну. Сон – це святе! Через два тижні після початку обливань сон стає кращим. Ніякого насильства над особистістю! Тільки душ!

Як почати приймати холодний душ?

Перше. Перш ніж починати приймати холодний душ, дайте відповідь на питання: навіщо вам це потрібно? Сподіваюся, що все перераховане вище допоможе вам в цьому.

Друге. Можна, звичайно, відразу залізти в ванну, включити холодну воду і направити струмінь на себе (вольовий підхід)… Але, є ризик, що після цього в кращому випадку у вас назавжди пропаде охота приймати холодний душ. У гіршому ви застудитесь …

Тому підходимо до питання розумно, дбайливо і з любов’ю … Якийсь час необхідно налаштувати мозок і тіло на майбутню процедуру. Спочатку подумки уявляйте себе вже після душу в відчуттях … Розповідайте собі про користь, яку таїть в собі таїнство холодного душу.

Наступним кроком (якщо думка про те, що вам потрібно забратися під холодні струмені води все ще вселяє вам Жах) буде проголошення афірмації: «Я легко буду насолоджуватися холодною водою», «Холодна вода робить моє тіло молодим, здоровим і струнким!».

Другу афірмацію можна і потрібно буде повторювати тоді, коли ви вже дійсно будете стояти під душем! І нехай цей процес займе близько тижня – не затягуйте!

Третє. Перш, ніж безпосередньо перейти до процесу обливання, спочатку (приблизно тиждень) намочіть рушник холодною водою і розітріться … Тільки робіть це після того, як ви розігріли своє тіло дуже теплою водою! Раз, другий, третій …

Найголовніше – ви не повинні замерзати! Тобто, перш ніж закрити кран з гарячою водою і відкрити з холодною, я поливаюся гарячою, розігріваючи тіло.

Четверте. Можна приступати до прохолодного душу. Поступово робіть воду холоднішою й холоднішою. І коли будете готові, переходіть до холодного.

Холодний чи контрастний?

Однозначної відповіді немає. І той, і інший приносять величезну користь для організму. Вибирайте по відчуттях. Спробуйте і той, і інший.

Скільки часу потрібно лити на себе холодну воду?

Хтось скаже, що потрібно стояти під холодною водою хвилину. А є версія, що для максимального ефекту потрібно робити це два рази на день по 10 хвилин. Орієнтуйтеся на свої відчуття – вода може вас обпалювати, але в цілому вам не повинно бути холодно! Як це не парадоксально звучить!

Після душу можливі два варіанти: або ви відразу розтираєтесь рушником; або спочатку просто стоїте і насолоджуєтеся відчуттями в тілі, після чого також розтираєтесь рушником.

Що допомагає в цьому процесі?

У момент повороту краником в потрібний бік відключіть мозок – це ж всього дві секунди: раз – закрив гарячу, два – відкрив холодну … а потім починайте сильно і глибоко … видихати. А вдих все одно відбудиться автоматично. До речі, якщо вам в цей момент захочеться кричати – кричіть. І нехай сусіди тільки здогадуються, чим ви займаєтеся у ванній!

Закріплення

Як тільки ви в перший раз дійшли до обливання, то процедуру потрібно повторювати кожен день. Як мінімум 21 день. Саме стільки часу потрібно, щоб у нашій світлій голові сформувалися нові нейронні зв’язки. І ще три місяці, для того, щоб ці зв’язки остаточно закріпилися. Як максимум, на все життя.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *