Як зміцнити своє здоров’я за допомогою мандаринів

Мандарини – обов’язковий атрибут будь-якого новорічного столу. У цій статті ви дізнаєтеся про основні переваги цих цитрусових, які точно переконають вас додати мандарини до щоденного раціону.

Чому потрібно регулярно їсти мандарини?

1. Вони містять багато вітаміну С.

Мандарини і апельсини є відмінним вибором для тих, хто намагається зменшити кількість цукру в своєму раціоні. Ці фрукти є не тільки неймовірно ароматними і соковитими, а й корисними, адже вони містять велику кількість вітаміну С.

– Аскорбінова кислота у великій кількості міститься в мандаринах, є незамінною для організму людини. Ця речовина не тільки покращує роботу органів серцево-судинної системи, але і прискорює процес загоєння поверхневих ран.

– Мандарини містять велику кількість заліза, саме тому вони допомагають зміцнювати кістки і зуби.

– Вітамін С стимулює процес вироблення колагену і каротину.

Каротин – це хімічна сполука, яка прискорює процес окислення жирних кислот і стимулює вироблення енергії.

Саме завдяки корисним речовинам в своєму складі мандарини допомагають регулювати процес спалювання жиру в жирових клітинах на хімічному рівні.

Як дізнатися, вашому організму потрібен вітамін С? Якщо ви до цих пір не впевнені в тому, чи варто включати мандарини в свій раціон, радимо уважно прочитати цю статтю.

2. Мандарини допомагають боротися з раком.

Вільні радикали і високоактивні молекули генерують процес незворотної деструкції в клітинах внутрішніх органів. Причиною такої реакції є неправильне харчування, виснажливі тренування, стрес, алкогольна і тютюнова залежність, вживання певних медикаментів і чимало інших несприятливих чинників.

В результаті, процес старіння прискорюється, а в роботі нервової і серцево-судинної систем відбуваються серйозні порушення.

Свіжі мандарини містять велику кількість вітамінів С і Е, каротину і флавоноїдів. Саме ці речовини нейтралізують процес окислення, допомагаючи таким чином боротися з канцерогенними клітинами.

Вірите чи ні, але згідно з результатами численних досліджень, ці незамінні речовини зменшують побічні ефекти, які часто виникають в результаті хіміотерапії і опромінення, які людина отримує під час лікування раку легенів, шлунка, передміхурової залози, ін.

3. Мандарини допомагають при анемії.

Анемія є одним з найбільш поширених розладів у всьому світі.

Причиною розвитку цього захворювання є низький рівень гемоглобіну в крові. Гемоглобін – це речовина, яка відповідає за надходження кисню до клітин крові.

– Вітамін С у великих кількостях міститься в мандаринах, стимулює процес засвоєння заліза органами шлунково-кишкової системи і мобілізує роботу всіх внутрішніх органів.

– Згідно з результатами численних досліджень, всього 25-75 мг вітаміну С здатні подвоїти і навіть потроїти кількість заліза, яке засвоюється організмом з їжі.

– Вітамін С взаємодіє з фітіновою кислотою і незамінними інгібіторами, утворюючи таким чином складні речовини, які не розчиняються в рідині. До того ж, вітамін С стимулює процес засвоєння заліза з харчових продуктів і усуває неприємні симптоми анемії.

4. Мандарини необхідно вживати під час вагітності.

Оскільки до складу мандаринів у великій кількості входять фолієва кислота і вітамін В9, вони сприяють розвитку тканин на клітинному рівні. До того ж, активні компоненти мандаринів стимулюють процес вироблення еритроцитів.

Вірите чи ні, але сполуки, що входять до складу мандаринів, також беруть участь в процесі вироблення нуклеїнової кислоти, а ще вони служать неймовірно ефективною профілактикою різних порушень нервової системи.

Всі ці переваги мандаринів є просто незамінними в період вагітності та годування груддю. Саме тому продукти з високим вмістом вітаміну С повинні бути невід’ємною складовою здорового і збалансованого раціону.

5. Цитрусові є потужним природним джерелом калію.

Калій – це неймовірно важливий мінерал, який сприяє відновленню водного балансу в організмі людини. Він є незамінним для правильної роботи таких важливих внутрішніх органів і систем, як м’язи, нервова система і нирки.

Вірите чи ні, але збагачені калієм продукти допомагають нормалізувати кров’яний тиск.

Для спортсменів калій є незамінним продуктом, адже він допомагає тримати водний баланс під контролем. До того ж, продукти з високим вмістом калію допомагають поповнити запаси поживних речовин в організмі після виснажливого тренування. Зверніть увагу, що збагачені калієм продукти зменшують ризик травмування під час фізичного навантаження.

Завдяки високому вмісту води і калію в своєму складі мандарини є незамінними фруктами для відновлення рівня глюкози і електролітів в крові. Саме тому ці ароматні цитрусові фрукти підвищують витривалість людини і допомагають йому досягти кращих результатів під час занять спортом.

6. Мандарини допомагають зменшити кількість сечової кислоти і усунути ознаки запального процесу.

Завдяки високому вмісту води, лимонної кислоти і калію мандарини мають потужну сечогінну дію. До того ж, ці ароматні цитрусові фрукти роблять сечу більш лужною. Саме завдяки цьому мандарини ефективно допомагають боротися з інфекціями і прискорюють процес виведення з організму пуринів.

Зверніть увагу, що пурини – це органічні сполуки, які в надлишку призводять до розвитку гіперурикемії (підвищений рівень сечової кислоти в організмі) і подагри. Причиною таких ускладнень є відкладення сечової кислоти в суглобах. Саме вона і викликає неприємні больові відчуття.

Як бачите, мандарини мають величезну кількість переваг, а тому вони є незамінними для підтримки гарного самопочуття і здоров’я. Сподіваємося, ця стаття переконала вас неодмінно додати ці ароматні цитрусові в свій раціон.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *