Болить рука, а лікують серце: 9 типів болю, які небезпечно ігнорувати

Наш організм – дуже складна система процесів і механізмів, часом недоступних розумінню звичайній людині без медичної освіти. Наприклад, чому постійний біль в шиї – привід відвідати пульмонолога, а дискомфорт з внутрішньої сторони лівої руки вказує на проблеми з серцем?

Чому виникає біль

Відображена біль – це хворобливі відчуття в області тіла, розташовані віддалено від самого вогнища болю.

Підступ полягає в тому, що людина може навіть не підозрювати про небезпеку, яка їй загрожує, і списує все на розтягнення зв’язок або м’язову невралгію.

Саме тому важливо знати, який вид відображеного болю якого життєво важливого органу відповідає. Поглянь на малюнок!

Серце . При проблемах з серцем біль може виникнути як безпосередньо в грудній області зліва, так і з внутрішньої сторони руки (при стенокардії) або між лопаток.

Легені . Постійний ниючий біль з правого боку шиї і плеча – привід перевірити легені.

Печінка і жовчний міхур . Підступний вид болю, так як хворий схильний вважати, що причиною є сидячий спосіб життя, сутулість, напруга м’язів …

Шлунок і підшлункова залоза . Як правило, захворювання цих органів викликати біль безпосередньо в місці їх розташування, але, наприклад, 50% хворих на хронічний панкреатит скаржаться також на болі в спині.

Тонкий кишечник . Біль в області пупка може вказувати на запалення в тонкому кишечнику. Не варто виключати і вірогідність апендициту.

Апендикс і товстий кишечник . Болить у правій клубовій ямці? Вирушай відразу до хірурга: з апендиксом не жартують!

Нирки Часто захворювання нирок складно діагностувати, тому що біль дуже часто поширюється майже по всій нижній частині спини, стегон, живота.

Сечовий міхур . При проблемах з сечовим хворіти може як спереду, так і ззаду таза. Похід до лікарні відкладати не варто.

Яєчники . Біль по обидва боки низу живота у жінок може вказувати на запалення або інше захворювання яєчників. Необхідно терміново звернутися до гінеколога.

Види відображених болів на цьому переліку не закінчується, ми вибрали найпоширеніші. Важливо пам’ятати і усвідомлювати, що проблема часто може перебувати не там, де відчувається біль.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *