Відновити нервові клітини дуже просто: 5 дій, які допомагають нервовим клітинам відновлюватися

Нейрогенез — це неймовірно чудовий процес, за допомогою якого наш мозок може стимулювати утворення нових нейронів та їх з’єднань.

Попри те, що довгий час нейрогенез вважався неможливим (вчені вважали, що відновити втрачені нейрони не можливо), насправді це виявилося не так. Щоб стимулювати цей процес, потрібно дотримуватися здорових звичок.

Дуже довго в наукових колах жила ідея про те, що з віком людський мозок втрачає свої нервові клітини. Вважалося, що вони руйнуються і відмирають назавжди.

Крім того, існувала думка, що будь-яка травма або зловживання алкоголем прирікали людину до незворотньої втрати гнучкості свідомості (маневреність і активність мозку), яка характерна мозку здорової людини.

На сьогодні, новітні дослідження показують, що ця теорія може бути оскарженою, вселяючи в нас надію на подальший розвиток вчення про нейропластичність.

Так, це абсолютна правда, що з віком наш мозок змінюється, що пошкодження мозку і шкідливі звички (алкоголь, тютюн) чинять йому неймовірну шкоду. Але зовсім недавно довели, що мозок має здатність до регенерації: він може знову створювати нервові тканини та зв’язки між ними.

А для того, щоб це сталося, потрібно, щоб людина працювала розумово: всіляко стимулювала природні здібності свого мозку, щоб він був активним.

Все, що ви робите і про що ви думаєте, реорганізує ваш мозок. Людський мозок важить в середньому кілограм-півтора, і при цьому споживає майже 20% всієї наявної в організмі енергії. Все, що ми робимо: читаємо, вивчаємо нову інформацію або просто розмовляємо з кимось, – усе це викликає активні зміни в структурі головного мозку.

Іншими словами, абсолютно все, що ми робимо розумово і про що думаємо, йде на користь. Якщо ваше повсякденне життя наповнене стресом або тривогами, які буквально поглинають нас, то, як правило, такі частини, як гіпокамп (пов’язаний з пам’яттю) неминуче уражаються мозок. Цей процес можна порівняти з творенням скульптури, коли  з наших емоцій, думок, дій і щоденних звичок формується внутрішня карта, яка вимагає величезної кількості «посилань», зв’язків, «мостів» і «магістралей», а також сильних імпульсів, які дозволяють нам залишатися на зв’язку з реальністю.

Далі ми постараємося пояснити, як підвищити свою якість життя, зосередившись на здоров’ї мозку.

5 принципів для стимулювання нейрогенезу:

1. Фізичні вправи

Фізична активність і нейрогенез безпосередньо пов’язані.

Кожного разу, коли ми змушуємо працювати своє тіло (прогулянка, плавання, фітнес тощо), ми сприяємо оксигенації головного мозку, тобто насичуємо його киснем.

Коли мозок насичений достатньо киснем, виробляється величезна кількість ендорфінів.
Ендорфіни покращують наш настрій, і, таким чином, дозволяють боротися зі стресом, зміцнюючи нервові структури.

Іншими словами, будь-яка діяльність, яка знижує рівень стресу, сприяє нейрогенезу. Вам залишається лише вибрати улюблений вид занять (танці, ходьба, їзда на велосипеді й т.д.).

2. Молитва

Користь для нашого мозку незаперечна. Ефект настільки ж дивний, наскільки й прекрасний:

Вона дозволяє нам краще розуміти реальність і правильно направляти свої тривоги, управляти стресом.

3. Раціон харчування

Одним з головних ворогів для здоров’я мозку є їжа, багата жирами. Споживання напівфабрикатів і ненатуральних продуктів харчування уповільнює нейрогенез.
Дуже важливо намагатися дотримуватися низькокалорійної дієти. Але при цьому харчування має бути різноманітним і збалансованим, щоб не було дефіциту поживних речовин.

Завжди пам’ятайте, що ваш мозок потребує енергії, тому вранці, наприклад, він буде вам дуже вдячний за що-небудь солоденьке.

Корисна глюкоза мітиться в фруктах, в темному шоколаді, в меді або в чашці запареної вівсянки…

А продукти, багаті жирними кислотами Омега-3, без сумніву, є найбільш придатними для підтримки та активізації нейрогенезу.

4. Інтим

Інтим – це один з найбільших архітекторів нашого мозку, природний двигун нейрогенезу. Справа ось у чому:

Інтим не тільки знімає напругу і регулює стрес, але і забезпечує нас потужним енергетичним зарядом, який стимулює відділи мозку, що відповідають за пам’ять.

А такі гормони, як серотонін, дофамін або окситоцин, що виробляються в моменти статевої близькості з партнером, йдуть на користь при утворенні нових нервових клітин.

5. Гнучкий розум – сильний мозок

Існує безліч способів підтримки гнучкості розуму. Для цього його потрібно намагатися підтримувати в режимі неспання, тоді він буде здатний швидко «обробляти» всі вхідні дані (які надходять з навколишнього середовища).

Домогтися цього можна за допомогою різних занять. Залишаючи осторонь вищезгадані фізичні навантаження, відзначимо наступні:

Читання

Читайте кожен день – це підтримує ваш інтерес і допитливість до всього того, що відбувається навколо (і до нових дисциплін, зокрема).

  • вивчення іноземної мови;
  • гра на музичному інструменті;
  • критичне сприйняття речей, пошуки правди;
  • відкритість розуму, сприйнятливість до всього навколишнього, соціалізація, подорожі, відкриття, захоплення.

На закінчення додамо, що всі ці 5 принципів, які ми зазначили, зовсім нескладні й не потребують від вас значних зусиль. Спробуйте реалізувати їх на практиці та подбайте про здоров’я свого мозку.

Яка Ваша думка з цього приводу? Погоджуєтесь з ними чи ні? Діліться думками та враженнями в коментарях.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *