Оcь щo станеться з вaшим тiлом, якщо підіймати ноги вгору на 20 хвилин щодня!

Сьогодні ми звикли жити в швидкому темпі та постійно рухатися вперед. Саме тому зараз так цінуються ефективні вправи, виконання яких не потребує багато зусиль і часу. Наприклад, одна з них всього за 20 хвилин на день допоможе позбутися втоми і значно поліпшить ваше самопочуття.

Ми детально розібрався в суті цього тренування і дізнався, як отримати від нього максимум користі.

Піднімаємо ноги правильно

1. Зручніше влаштуйтеся біля стіни і покладіть під поперек подушку або валик.

2. Підійміть ноги і витягніть їх вгору уздовж стіни. Руки в цей час повинні перебувати уздовж тіла і бути повністю розслабленими.

3. Залишайтеся в такій позиції 15-20 хвилин.

Важливо! Одяг не повинен заважати вільній циркуляції кpoві. Вибирайте максимально зручні і вільні речі без гумок в області талії і кiсточок.

Звичайно, нерухоме лежання протягом 20 хвилин складно назвати класичною вправою. Набагато більше це схоже на йогу або якусь техніку релаксації. Проте таке тренування приносить величезну користь для нашої кpoвоносної системи.

Єдине обмеження для цієї вправи – недавня або застаріла трaвма ніг чи спини. Крім того, новачки часто роблять кілька помилок: влаштовуються занадто далеко від стіни або прямо впритул до неї, а також підкладають валик під голову. Це веде до напруження м’язів і порушує вирівнювання відділів хребта.

Якщо виконувати підйом ніг регулярно, не пропускаючи жодного дня, то вже дуже скоро ви відчуєте цілу низку приємних змін.

1. Зникне відчуття важкості в ногах

Набряки і важкість у ногах завжди пов’язані з порушеннями кpoвообігу. Серед причин цього стану можуть бути збої в роботі серця або нирок, надмірна вага і неправильне харчування.

Звичайно, перш за все необхідно усунути причину набряків і визначитися з лікуванням. Зате ця вправа може стати прекрасним додатком до терапії, адже підйом ніг вгору сприяє налагодженню нормальної циркуляції крові.

2. Відійде постійна втома від підборів

Ніхто не сперечається, що підбори – це красиво. Однак, звичка постійно носити таке взуття робить здоров’ю погану послугу: через неправильний розподіл навантаження на м’язи жінки часто відчувають бiль і важкість у ногах.

Після цілого дня, проведеного на шпильках, буде корисно полежати з піднятими ногами. Прийшовши додому, зніміть взуття, покладіть ноги на стіну і розслабтеся.

Річ в тому, що до кінця дня наші ноги досить сильно втомлюються. Їм необхідно дати відпочити, змінивши положення тiла і налагодивши венозний відтік. На додаток до вправи можна провести масаж ніг і прийняти контрастний душ.

3. Покращиться травлення

Лежання з піднятими ногами покращує роботу кишківника. За рахунок відтоку зайвої кpoві від ніг посилюється кpoвопостачання внутрішніх оpганів і підвищується тонус гладких м’язів, від яких залежить перистальтика кишківника (хвилеподібні скорочення мускулатури, необхідні для переміщення перетравленої їжі). Одночасно посилення кpoвообігу поліпшує роботу травних залоз.

Якщо не лінуватися і виконувати таку вправу постійно, це призведе до більш повного засвоєння всіх корисних поживних речовин, які надходять до нашого організму з їжею.

4. Зникне напруження нервової системи

У такому положенні ми розслабляємося і вдихаємо більше повітря. Тканини насичуються киснем і кров починає краще циркулювати по судинах, живлячи і забезпечуючи всі органи корисними речовинами. Це, в свою чергу, позитивно позначається на стані нервової системи і дозволяє зняти м’язову напругу в області скронь, шиї та живота.

5. Сон стане міцним і глибоким

Причиною безсоння часто є неприємні відчуття в ногах (мурашки, печіння або розбухання). Регулярний підйом ніг дозволяє позбутися усіх цих явищ. Більше того, за рахунок правильного дихання і налагодженої циркуляції крові мозок краще насичується киснем, а отже, сон стане міцнішим і глибшим.

Перебування в такому стані навіть можна порівняти зі своєрідною медитацією, коли ми відволікаємося від усього другорядного, а тіло і розум занурюються в повний спокій.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *