Чому хрустять коліна! Основні причини!

Хрускіт в суглобах, і зокрема, в колінах, характерний для літніх людей. Однак буває і так, що він з’являється навіть у підлітків. Чому ж подібні явища відбуваються, і з чим вони пов’язані? Є вони патологією, чи це один з варіантів норми? Багато людей задаються такими питаннями, коли починають чути періодично неприємні клацання при підйомі сходами, або навіть просто при ходьбі. Чи потрібно звертатися до лікаря, і що все це значить?

Колінний суглоб і його будова

Варто відразу зазначити, що в деяких випадках хрускіт в колінах виявляється фізіологічною нормою. Але в інших випадках він виявляється симптомом хвороби. І тому варто поставитись до цього питання з повною увагою. Щоб розібратися, коли відбувається нормально, а коли немає, слід вивчити анатомію колінної чашечки.

Отже, коліном називають суглоб, розташований між стегном і гомілкою. Він формується великими кістками ніг, хрящами і менісками, а також зв’язками і кровоносними судинами, системою іннервації. Також в даному суглобі знаходиться синовіальна рідина. Клацання виникають через те, що бульбашки повітря в цієї рідини буквально вибухають. Як правило, подібне спостерігається при сидячому способі життя, коли навантаження на суглоби мале. Подібні «вибухи» больових відчуттів не створюють, чути лише сам звук.

Однак буває і по-іншому. Так, іноді в силу патології суглоби труться один об одного. При цьому з’являються і скрипи, і біль. Крім того, виникає набряк, а рухи можуть виявитися обмеженими.

Причини хрускоту суглобів

Як правило, проблеми з суглобами виникають за надмірного навантаження. Наприклад, таке буває під час глибоких присідань. Крім того, подібне трапляється при носінні підборів. Якщо взуття є зручним, суглоб отримує багаторазове навантаження.

Люди з ожирінням також перевантажують себе, бо кожен кілограм тіла лягає на коліна, які відчувають постійну втому. В результаті вони починають клацати через надмірний тиск. Під впливом надмірної ваги суглоб просто руйнується.

Крім того, різного роду небажані симптоми можуть виникати через те, що в їжі дуже мало кальцію. Те ж саме може відбуватися через малий вміст солі. А ще буває так, що організм погано і мало виробляє гормони. При цьому хрящі починають деградувати і руйнуватися.

Ще звуки в суглобах можуть викликати різного роду захворювання суглобів. Вони фіксуються при бурситах, артритах і артрозах, при запаленнях зв’язок або меніска, і в інших подібних випадках. Однак серйозні ситуації завжди пов’язуються не тільки з клацанням, але і з набряками, приступами сильного болю, а також з обмеженою рухливістю уражених ділянок.

Якщо звуки виникають після травм, це теж цілком закономірно. В ситуаціях, коли є вроджені патології, це теж може бути. Так, при різній довжині кінцівок, приміром, такий результат цілком закономірний.

Хрустять суглоби при раптових навантаженнях при сидячому способі життя. Вони видають звуки при остеопорозі, і те ж саме відбувається, якщо людина забезпечує організму надмірні навантаження — наприклад, займається спортом професійно і не щадить свій організм. Крім того, варто мати на увазі, що подібні прояви в старечому віці є нормою. Адже суглобова сумка скорочується в розмірах, рідини стає менше, відбуваються інші негативні явища, які свідчать про деградацію. Це неминуче.

Чому хрустять коліна у дитини або підлітка?

Деколи трапляється так, що хрускіт в колінах з’являється у дитини. Зрозуміло, що батьків турбує така ситуація, і вони прагнуть знайти її першопричину. Варто мати на увазі, що багато тканин у дитини до року ще тільки формуються, і в цьому віці хрускіт не повинен викликати підозр. Однак потрібно мати на увазі, що подібні хвороби передаються спадково.

Якщо у дитини виник артрит, він буде проявляти занепокоєння, а на проблемному місці виникнуть набряки. Ви напевне відзначите це явище. А при дисплазії, яка буває у немовлят, завжди помітна асиметрія кінцівок.

Таким чином, коліна можуть хрустіти по безлічі причин. Деякі з них цілком нешкідливі, проте інші повинні викликати здорове побоювання. Краще зайвий раз звернутися до лікаря, ніж перенести серйозне захворювання, яке може завдати шкоди організму.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *