Руки німіють ночами. Причин може бути багато, тому не варто зволікати з лікуванням!

Оніміння рук (або по-медичному парестезія) – відчуття дискомфорту, що досить часто зустрічається, яке проявляється переважно в нічний час. Основні його ознаки – біль, що ниє і поколювання.

Нерідко людина прокидається, біль і відчуття оніміння заважають спати далі. При ворушінні пальцями поколювання спочатку посилюється, хворобливі відчуття зростають, потім поступово проходять, і можна засинати далі.

Згідно зі статистикою до 45% населення відчувають хворобливі нічні парестезії. Загальноприйнято вважати, що причина оніміння рук під час сну – це неправильний кровообіг в кінцівках. Але чим він викликаний?

Чому уві сні німіють руки:

Звичайно, якщо рука якось затекла через незручне положення тіла під час сну, перейматися не варто. Але якщо руки під час сну затікають щоночі та постійно заважають спати, слід звернутися до фахівця. Ось які проблеми повинні викликати занепокоєння.

1. Якщо німіють руки уві сні й після сну.

2. Або руки німіють одночасно.

3. Якщо вночі німіє тільки ліва рука або тільки права рука.

4. Одночасно з нападом парестезії погіршується зір.

Неприємні відчуття можуть бути дуже різноманітними по своїй локалізації. Дуже рідко можна зустріти оніміння всієї руки. Найчастіше німіє якась її частина, що повністю залежить від причини хвороби.

1. Синдром зап’ястного каналу

Виникає при стисненні нервів, що йдуть до кисті, у вузькому каналі, утвореному кістками зап’ястя. Причиною може служити постійне однотипне навантаження на кисті (робота за комп’ютером, гра на музичних інструментах). При цьому спостерігається оніміння всієї кисті або її частин строго нижче зап’ястя, іноді спостерігається оніміння пальців рук. Вищерозміщені відділи руки в патологічний процес не залучаються.

2. Шийний остеохондроз

Шийний остеохондроз, спондильоз, грижа або протрузія міжхребцевих дисків шийного відділу хребетного стовпа, особливо коли патологічний процес локалізується в нижніх шийних сегментах (від С5 до С7). Саме з цієї частини спинного мозку виходять нерви, що йдуть до рук.

При цьому в залежності від нервового корінця, що страждає, оніміння рук уві сні може локалізуватися: по внутрішній поверхні руки, від плеча до кінчиків 5-го і половини 4-го пальців кисті (С7); по задній стороні плеча та передпліччя, задньої поверхні 2-го і 3-го пальців (С6); по бічній частині руки до великого і вказівного пальців (С5).

3. Поліартрит дрібних суглобів кисті

Характеризується наявністю проявів лише в пальцях.

4. Цукровий діабет та інші порушення обміну речовин

Оніміння при цьому має висхідний характер, починається з більш віддалених відділів і поступово, з часом, підіймається вгору по руці. Відбувається це в міру залучення більших судин. Уражаються зазвичай відразу дві руки, відчуття симетричні.

5. Захворювання серця

Тут слід звертати увагу на те, яка саме рука німіє. При виникненні неприємних відчуттів у правій руці, це з великим відсотком ймовірності можна списати на шийний остеохондроз. А ось оніміння лівої руки може бути ознакою серйозних проблем з серцем, таких як стенокардія або інфаркт. Якщо оніміння лівої руки виникло раптово, особливо вночі, і не проходить протягом години, звернутися до лікаря треба обов’язково.

Що робити, якщо уві сні німіють руки:

1. Перевір подушку і матрац, наскільки вони сприяють комфортному положенню під час сну.

2. Перевір піжаму, щоб вузька пройма рукавів НЕ перетискала вночі кінцівки.

3. Проконтролюй положення тіла під час сну.

Порада редакції:

Щоб позбутися оніміння рук, необхідно поліпшити потік крові по судинах. З цим завданням допоможуть впоратися регулярні фізичні навантаження.

Тривалі піші прогулянки і ранкова зарядка допоможуть усунути дискомфортні відчуття, що виникають в верхніх кінцівках під час сну. Також непогано допоможе курс лікувального масажу, але лише після установки точного діагнозу.

Фізіотерапевтичні процедури:

1. Магнітотерапія шийного відділу

2. Фонофорез, дарсонвалізація рук

3. Парафін на кисті, передпліччя

4. Електрофорез з лідазу на ділянку зап’ястного каналу

Народні засоби:

1. Контрастні ванни. По черзі опускай кисті в холодну і гарячу воду. Після цього руки потрібно розтерти скипидарною маззю і надіти на них теплі косметичні рукавички.

2. Зваривши кашу з гарбуза, наклади гарячу масу на всю руку від шиї та оберни ковдрою. Повторюй процедуру до полегшення стану.

3. Одну частину багна залий трьома частинами оцтової кислоти й постав суміш на тиждень-два в темне приміщення. Коли настій буде готовий, розтирай ним руку до повного зникнення неприємних відчуттів.

4. Якщо оніміння рук відбувається постійно, то варто задуматися про зміцнення судин. Для цього вранці бажано випивати натще склянку гарячої води.

5. При оніміннях, що виникають на тлі невралгій або радикулітів, можна робити ванночки з відвару березових бруньок, кори дуба або осики (на 1 л води візьми столову ложку сировини та 5-6 столових ложок солі). Роби ванночку протягом 25-30 хвилин, потім одягни на руки рукавички або теплі (краще вовняні) шкарпетки та залиш їх на всю ніч. За курс слід зробити 12-15 таких ванночок.

Профілактика оніміння рук

Для профілактики оніміння рук потрібно зміцнювати м’язи, які утримують міжхребетні диски. Для цього є спеціально розроблені вправи, виконувати які можна тільки під наглядом лікаря.

Але профілактику оніміння слід починати ще до консультації у фахівця.

Зробити це допоможуть прості дії.

1. Виключи тривале носіння рюкзака або важкої сумки на плечі.

2. Уникай тривалого сидіння з рукою, перекинутою через спинку крісла або стільця.

3. Виправити своє положення в робочому кріслі так, щоб воно було зручним, особливо для рук (краще взагалі уникати виконання робіт, пов’язаних з довгим підйомом рук вище рівня серця).

4. Роби короткочасні перерви в роботі для того, щоб виконати вправи з елементами витягування хребта і струшування рук.

5. Непогано також 2-3 рази на день розслаблятися в положенні лежачи.

6. У харчовому раціоні обов’язково повинні бути присутніми риба, морепродукти, горіхи, насіння.

Якщо оніміння рук вночі триває, негайно обстежся і проконсультуйся у лікаря. Подібні симптоми краще не залишати без уваги, адже вони можуть перейти в серйозне хронічне захворювання.

Можливо, в деяких випадках доведеться змінити роботу. Будь здоровий!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *