Головні причини, через які набрякають руки та затримується рідина в організмі

Якщо час від часу набрякає тіло в деяких його частинах — це означає, що в організмі затримується рідина.

Цьому можуть сприяти патології — порушений кровообіг, серцева недостатність, захворювання нирок або печінки. Іноді рідина може затримуватись через підвищення температури, що сприяє розширенню вен.

Можливі наслідки:

  • підвищується вага;
  • набрякають ноги, особливо щиколотки;
  • збільшується об’єм талії та зменшується потреба до сечовипускання.

Частіше за все таке явище зустрічається у людей «третього віку». Проте підлітки, також, можуть страждати від цього недуга.

Жінки більш схильні до набряків. Зазвичай цьому сприяють проблеми з гормонами, погане харчування, менопауза, серцеві та судинні проблеми, хворі нирки, печінка або шлунок.

Симптоми затримки рідини в організмі.

Тяжкість у ногах.

Нижні кінцівки першими страждають від затримки рідини, тому приділіть увагу ногам та ступням. При порушенні дренажу лімфи, у людини відчувається тяжкість в ногах та виникає втома.

Набряк в області щиколоток.

Коли рідина затримується в організмі, щиколотки починають набрякати. За цілий день рідини накопичується багато, тому щиколотки стають значно більшими.

Судоми в ногах.

В ногах, також, можуть відчуватися набряки, але помітити їх складно. Але може з’явитися певна слабкість у кінцівках та судоми.

Захворювання кишківнику та шлунку.

Живіт може стати більшим, ніж зазвичай, але не слід поспішати списувати це на зайву вагу, бо насамперед це може свідчити про затримку рідини.

Набряки в області обличчя.

При затримці рідини, обличчя стає круглішим, а вилиці та повіки стають більшими.

Допомога при затримці рідини:

Пийте достатню кількість води.

Затримка рідини може виникнути через недостатню кількість води в організмі, через що рідина починає накопичуватися. Тому пийте достатньо води, вживайте менше солі та дотримуйтесь низькокалорійної дієти. Також, краще менше вживати у їжу борошняних виробів, жирів, рафінованого цукру та солі. Робіть не важкі фізичні вправи, це допоможе зайвій рідині вийти назовні та покращити кровообіг.

Фізичні навантаження потрібно робити щодня не менше 20 хвилин.

Вживайте сечогінні настої, які допоможуть позбавитись зайвої рідини, наприклад, з кульбаби, кропу та петрушки, а також зелений чай.

Додайте у раціон моркву, огірки, кавун та диню. Вживайте продукти із вмістом калію: кукурудзу, цвітну капусту та спаржу. Не пийте пиво, горілку та каву, бо вони викликають дегідратацію. Вживайте більше продуктів, що містять білок: рибу, морепродукти, бобові.

Носіть вільні речі, щоб не було набряків тіла від затримки рідини під тісним одягом.

Більше рухайтеся, особливо при сидячому способі життя. Робіть недовгі розминки через кожну годину, щоб покращити кровообіг та не давати затримуватись рідині в організмі.

Остерігайтесь місць з високою температурою повітря, це також викликає дегідратацію.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *