Відкладіть ватну паличку. Ось 8 безпечних і простих способів видалити скупчення вушної сірки

Вушна сірка є “самоочищувальним” засобом для наших вух, який має захисні, змащувальні й антибактеріальні властивості. Тобто, вушна сірка не тільки корисна й природна, а й відповідає за виконання необхідної та важливої функції організму.

Напевно, вже ні для кого не секрет, що лікарі не рекомендують використовувати ватні палички для чищення вух тому, що такі інструменти дійсно можуть зробити тільки гірше, а саме проштовхнути сірку глибше у вухо. Останнє може викликати втрату слуху, дзвін у вухах, неприємний запах і біль або свербіж.

І якщо ви не знаєте, як очищувати вуха, ми хочемо запропонувати вам кілька безпечних і ефективних способів:

Дитяча олійка. Капати в вуха кілька крапель дитячої олійки, використовуючи для цього піпетку. Можна скористатися і гліцерином.

Тепла вода. Використовуйте шприц з гумовою грушею, щоб обережно залити теплу воду у слуховий прохід. Щоб зробити це ефективно, спробуйте нахилити голову і потягнути вухо вгору і назад, щоб випрямити й відкрити слуховий прохід. Після закінчення процедури нахиліть голову в протилежний бік, щоб вода стекла.

Солона вода. Якщо тепла вода не допомагає, спробуйте солону. Змішайте 1/4 чайної ложки солі з 1/4 склянкою теплої води. Використовуйте піпетку, щоб закапати дві-три краплі прямо у вухо. Ви також можете змочити ватний тампон в солоній воді і обережно промокнути ним вухо.

Омега-3. Дефіцит жирних кислот може бути причиною надмірного накопичення вушної сірки. Якщо ви підозрюєте, що у вас дефіцит омега-3, збільште споживання лосося, лляного насіння і брюссельської капусти.

Харчова сода. Змішайте 1/4 чайної ложки харчової соди з 2 чайними ложками води. Як і в прикладі з водою, нахиліть голову і крапніть воду за допомогою піпетки або ватного тампону. Пам’ятайте, що важливо потім нахиляти голову в інший бік, щоб розчин стікав. Коли ви закінчите, витріть вухо м’якою тканиною і видаліть вушну сірку, яка виявилася зовні в процесі.

Точковий масаж. Натискання на так звану точку тиску жовчного міхура, яка знаходиться в двох невеликих поглибленнях на задньому боці черепа між вухом і хребтом, може зменшити закладеність вух. Для найкращих результатів великими пальцями, як на малюнку нижче, масажуйте точку тиску круговими рухами протягомповних двох хвилин.

Часникові вушні краплі. Запхайте у вуха цілий зубок часника — старовинний народний засіб від застуди. Занурте один подрібнений зубчик часника в 2 столові ложки теплої кокосової олії на 30 хвилин. Процідіть часник. Закапайте дві краплі домашнього засобу у вухо за допомогою піпетки. Зачекайте 10 хвилин, а потім акуратно очистьте вухо.

Перекис водню. Журнал Women’s Health Magazine стверджує, що це — найкращий спосіб видалити вушну сірку. Закапайте дві краплі перекису водню в вухо за 10 хвилин до душу. Якщо ви помітили, що регулярно страждаєте від надлишку вушної сірки і закладеності вух, повторюйте цю дію хоча б один раз на місяць, щоб підтримувати здоров’я вух і очистити слуховий прохід від надлишків сірки.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *