14 ознак, на які варто звернути увагу – наскільки важливий вітамін B12 для жінки від 40 років

Багато жінок у віці від 40 до 60 років страждають від дефіциту вітаміну В12, і великий відсоток ігнорує тривожні симптоми, які виникають через це…

Ми схильні не звертати уваги на сигнали нашого тіла, ігнорувати їх або звинувачувати стрес, коли відчуваємо втому чи головний біль…

Ось 14 симптомів, які вказують на дефіцит вітаміну В12:

Втрата координації, запаморочення

Жінки, які звертаються до невролога з проблемами запаморочення, часто мають проблеми із занадто низьким рівнем вітаміну B12. Цей вітамін впливає на мієліновий захист нервів, а його нестача загрожує незворотним пошкодженням нервів, що супроводжується частими запамороченнями і повною втратою координації.

Проблеми з волоссям і нігтями

Нестача вітаміну В12 призводить до тьмяного, ламкого, рідкого і тонкого волосся, а також до потрісканих, розшаровуються і тонких нігтів.

М’язова слабкість

Дефіцит вітаміну B12 впливає на нервову систему, викликаючи не тільки загальну втому, але й м’язову слабкість у всьому тілі.

Задишка

Одним із наслідків анемії, викликаної дефіцитом вітаміну B12, є задишка: недостатня кількість гемоглобіну ускладнює доставку кисню до тканин, що змушує легені працювати для задоволення потреб організму в кисні, викликаючи утруднене дихання.

проблеми із зором

При сильному дефіциті вітаміну В12 уражаються зоровий нерв і судини сітківки, виникає такий собі ефект двоїння в очах, затуманення, миготіння «мушок» перед очима або навіть тимчасова сліпота.

Постійна втома

Якщо гемоглобіну не вистачає, в кров надходить недостатньо кисню. Нестача кисню викликає постійне бажання спати. Таким чином, через нестачу вітаміну B12 організм час від часу потребує додаткового відпочинку, навіть якщо ви добре виспалися.

Бліда шкіра

Недостатня кількість вітаміну В12 також може викликати появу темних кіл і блідості шкіри, цей дефіцит призводить до порушення кровотворення і руйнування клітин крові. Це призводить до виділення жовчного пігменту білірубіну, який надає шкірі такий блідий відтінок.

Поколювання та оніміння

Одним з найбільш неприємних неврологічних симптомів В12-дефіцитної анемії є поколювання та оніміння, що пояснюється пошкодженням нервів і нестачею кисню, що проявляється онімінням кінцівок, поколюванням і появою судом. Щоб уникнути цих неприємних симптомів, рекомендується підтримувати нормальний рівень вітаміну В12.

Проблеми з пам’яттю

Якщо ви поклали ключі в холодильник або не пам’ятаєте ім’я старого друга, варто перевірити рівень вітаміну B12 і негайно почати приймати добавки.

Зміна зовнішнього вигляду мови

Вірною ознакою нестачі вітаміну В12 є яскраво-червоний язик. Через цю нестачу змінюється структура язика, з’являється неприємне печіння в мові, змінюється сприйняття смаку.

Зміни положення

У жінок нестача цього вітаміну може посилити тривожність і нервозність, загострити депресію і викликати плач. Причина? Вітамін В12 бере участь у виробленні серотоніну і дофаміну, гормонів щастя.

Пристрасть до запахів

Анемія призводить до спотворення запахів: запах улюблених парфумів вже не здається таким чарівним, а ось запах фарби або бензину здається дуже приємним.

Проблеми з серцем

Тахікардія часто виникає внаслідок порушення кровотворення. Також виникає низький артеріальний тиск і багато інших симптомів, які призводять до серцево-судинних захворювань.

Підвищення температури тіла

У рідкісних випадках дефіцит вітаміну В12 також може супроводжуватися тимчасовим підвищенням температури тіла, аж до субфебрильних значень.

Якщо ви помітили хоча б деякі з перерахованих вище симптомів, рекомендуємо звернутися за професійною допомогою. Крім того, щоб наповнити організм вітаміном B12 природним шляхом, їжте рибу (тріску, лосось, креветки, водорості), сир тофу та яловичу печінку.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *