Причина запаморочення та поколювання в руках – Що потрібно знати про шийний спондильоз (шийний остеоартроз)

Шийний спондильоз (шийний остеоартроз) є дуже поширеним захворюванням, яке частіше зустрічається у людей похилого віку та тих, хто веде малорухливий спосіб життя. Він характеризується дегенерацією хребта, при якій відбуваються зміни на рівні суглобів між хребцями, на рівні форми хребців, а в процесі еволюції можуть утворюватися дзьоби на рівні шийного відділу хребта, які називаються остеофітами. . Можуть бути також звужені місця виходу паравертебральних нервів, а також медулярний канал.

Хребет виконує не тільки роль опори тулуба і голови, він також є захисною бронею для периферичної нервової системи, для «спинного мозку». Від рівня спинного мозку з одного і з іншого боку відходять паравертебральні нерви, по одній парі майже для кожного хребця.

Паравертебральні нерви на шиї можуть постраждати від шийного спондильозу через подразнення або стиснення, коли кістковий отвір, через який вони проходять через хребет, звужується.

Ці нерви йдуть до шиї, голови, рук, пальців, спини та певною мірою до органів грудної порожнини. Ось чому симптоми шийного спондильозу проявляються не тільки в області шиї, але й поширюються на руки і пальці.

Ще важливо знати , що тільки через шийний відділ хребта вгору проходять дві артеріальні судини, які входять в череп на рівні голови і васкуляризують задню частину голови, де розташовані різні нервові центри. Це пояснює, чому люди з шийним спондильозом або іншими захворюваннями хребта на рівні шиї можуть відчувати запаморочення, розлади зору, мігрені або головні болі, біль в очах або навіть дзвін у вухах.

Шийний спондильоз – причини

Як правило, цьому стані сприяє похилий вік і вражає в основному людей, які ведуть малорухливий спосіб життя та тих, хто приймає неправильну позу. Людина, яка виконує правильні рухи або навіть рухову терапію, зможе запобігти або відстрочити шийний спондильоз.

Інші причини: остеопороз, ожиріння, операції на шийному відділі хребта, травми або нещасні випадки шийного відділу хребта, важкий артрит, генетична схильність.

Шийний спондильоз – прояви, симптоми

 • біль у голові та шиї
 • головні болі, мігрені
 • біль, що іррадіює в плече або руку, пацієнт також може відчувати поколювання в цій руці
 • скорочення м’язів шиї, що супроводжується болем при русі голови вліво-вправо
 • прокинутися з ригідною шиєю
 • запаморочення після того, як пацієнт довго дивився вгору
 • звуки у вухах, такі як тривалий і постійний свист або тріск
 • незграбність у поводженні з предметами
 • зниження сили стиснення руки, особливо якщо притиснутий нерв

Діагностичний

Лікар розпочне консультацію з розмови з пацієнтом, після чого попросить певних рухів головою або рукостискання для оцінки сили захоплення. Він також може попросити виконати певні рухи рукою, і після зібраної інформації, якщо є підозра на шийний спондильоз, лікар попросить провести такі дослідження, як:

 • МРТ шийного відділу хребта
 • рентген шийного відділу хребта
 • КТ шийного відділу хребта
 • мієлограма (з використанням рентгенівських променів і контрастної речовини)
 • електроміограма
 • перевірка нервової провідності

Лікування

Якщо спондильоз шийного відділу не дуже серйозний і не вимагає хірургічного втручання, дуже допомагає ЛФК і лікувальна гімнастика. Також рекомендується проконсультуватися з лікарем щодо рухів, яких слід уникати в залежності від особливостей ураження шийного відділу хребта.

Якщо біль не проходить, лікар може порекомендувати: протизапальні засоби, анальгетики, ацетамінофен, стероїдні інфекції, міорелаксанти та протисудомні засоби.

Хірургічне лікування рекомендується, якщо необхідно видалити остеофіт або розширити паравертебральні нервові канали або простір, призначений для кісткового мозку.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *