Знизьте свій рівень холестерину та підтримайте чистоту судин! Ось рятівні продукти

Здорове серце завжди має бути нашим пріоритетом. Зрештою, ніяка інша система тіла не може функціонувати без цього органу! Високий рівень холестерину може вплинути на хвороби серця та високий кров’яний тиск.

Нижче наведено список з 17 продуктів, що знижують рівень холестерину природним чином.

1. Виноград

Останні дослідження показали, що виноград допомагає регулювати рівень жиру в крові. А його дія на клітини печінки приблизно така ж, як у ліків, що використовуються для зниження рівня холестерину та тригліцеридів.

2. Волоські горіхи

Багаті на поживні речовини горіхи — це чудовий спосіб забезпечити організм клітковиною й білком. Волоські горіхи містять омега-3 жирні кислоти, які допомагають знизити рівень тригліцеридів. 

Вони також можуть запобігти утворенню тромбів й уповільнити утворення бляшок в артеріях.

3. Капуста

Волокна вареної капусти зв’язуються в шлунково-кишковому тракті разом з жовчними кислотами. Коли це відбувається, жовчні кислоти виводяться легше, що призводить до зниження холестерину. Сира капуста теж корисна, але результат більш помітний, коли овоч готується на пару.

4. Червоне вино

При помірному вживанні червоне вино вважається корисним для серця напоєм. Воно містить антиоксидант, який зміцнює артерії та знижує рівень «поганого» холестерину.

5. Квасоля

Недавні дослідження показують, що бобові можуть чинити сильний вплив на рівень ЛПНЩ. Дослідження, проведене за участю понад 1000 осіб, показало, що одна порція бобових на день на 5% знижує рівень поганого холестерину.

6. Чорниця

Ці поживні ягоди відмінно підходять для зниження рівня холестерину й поліпшення функції печінки.

7. Оливкова олія

Було доведено, що зміст мононенасичених жирів в оливковій олії допомагає знизити рівень холестерину. Оливкова олія вже давно є основним харчовим продуктом в країнах Середземномор’я, відомих своїм низьким рівнем серцевих захворювань.

8. Шпинат

Цей багатий залізом суперпродукт — більше, ніж класичний інгредієнт салату. Лютеїн в шпинаті допомагає запобігти осіданню нальоту на стінках артерій та зберігає хороший зір до старості.

9. Вівсянка

Відомо, що розчинна клітковина, якої багато у вівсяних пластівцях, покращує рівень ЛПНЩ.

10. Зернові продукти

Дослідження в усьому світі неодноразово показували, що дієти, що містять зернові, мають багато переваг у контролі рівня цукру в крові та зниженні ризику серцевих захворювань.

11. Помідори

Дослідження показали, що регулярне вживання томатів на 15% підвищує рівень хорошого холестерину. Лікопін, у складі помідорів, допомагає запобігти утворенню бляшок на стінках артерій.

12. Авокадо

Авокадо багатий на олеїнову кислоту, корисну для серця.

13. Цибуля

Те ж з’єднання, яке змушує нас плакати при різанні цибулі, допомагає зменшити проблеми з серцем.

14. Темний шоколад

Какао відмінно підходить для підтримки здоров’я серця. Його споживання може знизити рівень поганого холестерину й підвищити рівень хорошого холестерину. 

Однак, для цієї мети підходить тільки темний шоколад з високим вмістом какао.

15. Зелений чай

Дослідження показали, що люди, які п’ють зелений чай, мають найнижчий рівень загального холестерину.

16. Лляне насіння

Цей суперпродукт безперечно займає одне з перших місць в списку продуктів, що знижують рівень холестерину. Він багатий на омега-3 та клітковину.

17. Жирна риба

Навіть невеликий шматок жирної риби допомагає знизити рівень тригліцеридів й захистити ваше серце.

Стаття несе інформаційний характер. Перед використанням порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *