Хворий кишечник: 6 ознак того, що головний орган довголіття нездоровий

Багато аспектів сучасного життя, такі як високий рівень стресу, недосипання, вживання оброблених продуктів можуть зашкодити мікробіому кишечника. Розлад травлення, підвищена тяга до солодкого, постійна втома іноді попереджають про те, що з головним органом довголіття не все гаразд.

Вчені з’ясували зв’язок між мікробіомом кишечника та довголіттям. Вважається, що нездоровий орган може призвести до проблем з імунною системою, серцем, мозком, шкірою та сприяти деяким захворюванням, які скорочують тривалість життя. Дізнатися про хворий кишечник можна за шістьома поширеними ознаками.

Розлад травлення

Систематичні здуття живота, метеоризм, запори, діарея та печія можуть бути ознаками хворого кишечника. У органу, який нормально функціонує, набагато рідше трапляються проблеми з переробкою їжі та видаленням відходів.

Підвищена тяга до солодкого

Дієта з високим вмістом оброблених харчових продуктів та доданих цукрів може зменшити кількість корисних бактерій у кишечнику. Цей дисбаланс викликає підвищену тягу до солодкого, що може ще більше зашкодити органу довголіття. Високий вміст рафінованого цукру в раціоні пов’язаний з посиленням запалення в організмі, а це може бути попередником низки захворювань і раку.

Ненавмисна зміна ваги

Набір або втрата ваги без внесення змін до раціону або фізичної активності також у деяких випадках говорить про те, що кишечник нездоровий. Це пов’язано з тим, що хворий орган може погіршити здатність організму засвоювати поживні речовини, регулювати рівень цукру в крові та накопичувати жир. Втрата ваги іноді викликана надмірним бактеріальним зростанням у тонкому кишечнику, тоді як збільшення ваги є причиною резистентності до інсуліну або бажанням переїсти через зниження всмоктування поживних речовин.

Порушення сну чи постійна втома

Нездоровий кишечник може сприяти безсонню і, отже, призводити до хронічної втоми. Це пов’язано з тим, що більшість серотоніну, гормону, що впливає на настрій і сон, виробляється в кишечнику.

Шкірні захворювання

Шкірні захворювання, такі як екзема можуть бути пов’язані з пошкодженням кишечника. Запалення в органі, спричинене неправильним харчуванням або харчовою алергією, здатне викликати втрату певних білків в організмі, що, своєю чергою, може дратувати шкіру та викликати різні шкірні захворювання, пише Healthline.

Аутоімунні захворювання

Дослідники постійно знаходять нові докази впливу кишківника на імунну систему. Вважається, що хворий орган може посилити системне запалення та змінити правильне функціонування імунної системи. Це призводить до того, що організм починає атакувати сам себе, а не шкідливих “загарбників”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *