Напій довгожителів, який годі й шукати по цілому світі. 2 трильйони кисломолочних бактерій в одній склянці.

Кефір – винахід кавказької кухні. 

Існує легенда, що в давні часи пророк Магомет прийшов до гори Ельбрус і захопився людьми, що жили там. Він дістав зі свого посоха кілька горошин (ними виявилися молочні грибки) і навчив людей робити напій здоров’я і довголіття, названий пізніше кефіром.

Сам же пророк заборонив розкривати секрет чужинцям, і довгі роки таємниця виготовлення чудо-напою розбурхувала уми сусідніх народів. Навіть Олександр Пушкін, який гостював на Кавказі, з захопленням зазначав, що місцевий напій не схожий на відомі в Росії молочну горілку, кумис або кисле молоко, але його підбадьорливі та цілющі властивості схожі на диво.

Як приготувати домашній кефір

Кефір обожнювали в Радянському Союзі – приблизно 2/3 всієї кисломолочної продукції припадало на цей напій. А сьогодні за межами СНД ліцензію на виробництво мають лише Канада та Японія. І знайти кефір в магазинах Європи або Америки складно. Тому не зайвим буде вміти готувати його самому.

Складові:

  •  900 мл домашнього молока
  •  90-100 мл магазинного кефіру (з закваскою на кефірних грибках)

Приготування:

1. Закип’яти молоко, потім зніми з вогню і дай охолонути до кімнатної температури.

2. Налий остигле молоко в каструлю, сюди ж додай кефір і гарненько перемішай.

3. Постав каструлю на вогонь і підігрій вміст до 37-38 градусів. До слова, зручно міряти температуру кухонним термометром. Хоча можна нагріти й на дотик – просто зніми каструлю з вогню, як тільки молоко стане ледь теплим.

4. Візьми порожню банку на 1-1,5 літра. Облий її окропом – це вбиває мікроби, а також нагріє саму місткість.

5. Вилий з каструлі в банку нагріте молоко, щільно вкутай і залиш на теплому місці годин на 7-8.

6. Після цього в банці буде вже готовий кефір. Смачного!

Отриманий кефір можна використовувати для приготування нового продукту по цьому ж рецепту. Адже багато кефіру не буває, чи не так?

Секрет напою – кефірна закваска, що являє собою цілий симбіоз кількох десятків мікроорганізмів. Спроби створити кефірну закваску штучно успіхом поки не увінчалися. Тому основа будь-якого якісного кефіру – натуральні кефірні грибки.

Ще біолог Ілля Мечников, який вивчав процеси старіння в організмі, вихваляв кефір. Вчений пов’язував старіння з гнильними бактеріями в кишківнику, що отруюють організм зсередини. Ілля Ілліч виявив, що кефір знищує багато з цих шкідливих бактерій.

Кефір відмінно насичує і втамовує спрагу, вбиває кишкові інфекції та запобігає закрепам, знижує холестерин і навіть заспокоює. Зміст великої кількості кальцію, фосфору, білку, а також вітамінів групи B дозволяє відмовитися від ряду інших продуктів на користь цього кисломолочного напою. В цілому кефір набагато корисніший від молока. Недарма його на Кавказі називають напоєм довгожителів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *