Щитовидна залоза – це та, яка контролює весь організм – Як зберегти її здоровою

Гіпоактивність щитовидної залози виникає, коли щитовидна залоза не в змозі виробляти достатню кількість тиреоїдних гормонів, які відіграють роль регулювання всього організму.

Симптоми включають збільшення ваги, втому, депресію, проблеми з концентрацією, сухість шкіри, запор. Якщо гіпотиреоз не лікувати, він може мати серйозні наслідки для здоров’я.

У більшості випадків гіпотиреоз спричинений аутоімунним захворюванням, відомим як хвороба Хашимото. Тиреоїдит Хашимото – це аутоімунне захворювання, що характеризується атакою організму власною імунною системою. Це одна з найпоширеніших причин зоба (збільшення об’єму щитовидної залози) і гіпотиреозу, особливо у жінок.

Багато хто з тих, хто страждає цим захворюванням, вважають, що для лікування гіпотиреозу достатньо просто приймати ліки. Таким чином, більшість часу, навіть якщо вони перебувають під дією ліків, вони продовжують проявляти симптоми, незважаючи на те, що їхні аналізи крові в нормі.

Ви повинні знати, що одними ліками від гіпоактивності щитовидної залози не позбутися. Для остаточного лікування необхідно дотримуватися правильного способу життя та дієти.

Нижче ми представляємо деякі речі, які ви можете зробити, щоб мати здорову щитовидну залозу

Усі фрукти та овочі містять потужні фітонутрієнти, які підтримують імунну систему. У разі запалення, викликаного аутоімунним захворюванням, рекомендується зменшити запалення споживанням антиоксидантів. Тому корисно їсти веселку фруктів і овочів, з яких можна отримати якомога більше цінних фітонутрієнтів.

Селен

Вживання продуктів, багатих селеном, таких як бразильські горіхи, молюски, яйця, насіння соняшнику та часник, допоможе вам мати здоровий метаболізм. Вміст селену в продуктах харчування різний в залежності від грунту і географічного положення. Щоб перевірити себе на можливий дефіцит селену, ви можете зробити аналіз крові, волосся або нігтів.

Йод

Для нормального функціонування щитовидної залози необхідний достатній рівень йоду. Йод сприяє синтезу гормонів щитовидної залози. Намагайтеся їсти якомога більше продуктів з високим вмістом йоду, таких як морська капуста, ананас, йодована морська сіль, шпинат і салат.

Уникайте надмірного споживання продуктів, що містять гойтрогени, і неферментованих соєвих продуктів.
Стрес є ще одним фактором, який сильно негативно впливає на здоров’я щитовидної залози та всю імунну систему. Спробуйте боротися зі стресом, займаючись розслаблюючою діяльністю, наприклад йогою, ваннами з гарячою водою, спортом, читанням тощо.

Надмірний вплив фтору та броміду також може зашкодити здоров’ю щитовидної залози.

Уникайте вживання глютену, якщо у вас є його непереносимість. Є багато досліджень, які підтверджують, що аутоімунні захворювання, особливо хвороба Хашимото, виникають як ефект непереносимості глютену.

Наскільки це можливо, уникайте споживання цукру, кофеїну, оброблених харчових продуктів, консервантів, харчових добавок і синтетичних барвників.

Згідно з кількома дослідженнями, кокосова олія дуже допомагає в разі гіпотиреозу, оскільки вона має здатність стимулювати «ліниву» щитовидну залозу.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *