Бути здоровим без ліків: 17 правил здоров’я доктора Бубновського

Сергій Бубновський – доктор медичних наук, автор безлічі книг та просто унікальна людина. Потрапивши в юності в аварію, він вийшов із неї інвалідом. Ані лікарі, ані ліки не допомагали. Але Сергій зумів повернутися до нормального життя, задіявши власні ресурси організму, після чого вирішив допомагати й іншим людям боротися за здоров’я.

Він створив свою методику лікування травм хребта та суглобів – кінезітерапію. Ця унікальна система ставить на ноги навіть тяжко хворих.

17 правил здоров’я від Сергія Бубновського

1. Не розраховуйте на ліки. Використовуйте для боротьби з недугою свій організм та його ресурси.

2. Ще жодна людина на планеті не вилікувалась від підвищеного тиску. Все, що можуть запропонувати лікарі, — це таблетка, що глушить симптоми, потім ще одну, і ще. Так ви “підсідає” на препарати, які навіть не позбавляють вас хвороби.

3. Відчувши поколювання в серці, ви йдете до аптеки за ліками. Після чого покірно ковтаєте таблетки, що нібито позбавляють вас від ішемічної хвороби серця. Але насправді ви тільки ускладнюєте проблему, тому що біль у грудях – це не причина нездужання організму, а його наслідок.

4. Ще ніхто не виходив із лікарні здоровим. Вижилим – так, здоровим – ні.

5. Як заповів Висоцький: робіть ранкову гімнастику. Обов’язкові: віджимання та присідання.

6. Якщо правильно присідати (з прямою спиною), то ви позбавитеся безлічі проблем, пов’язаних з хребтом, суглобами та зв’язками.

7. Люди, яким понад сорок років, часто стикаються з тим, що лікарі приписують їм усі захворювання віку. А потім виписують пігулки. І ось людина їх п’є, п’є, та виявляє, що вони не допомагають. Та й коштують такі препарати дорого. Тоді людина і відкриває собі альтернативні методи: вивчає книги, де дізнається, що вилікуватися можна за допомогою власних ресурсів, таких як рух і дихання.

8. Це вражає, але в наш час дітей, які перехворіли на застуду або грип, звільняють від фізичних занять у школах та дитсадках. Вважається, що лежачи в ліжку, людина одужає, а в русі – занедужає. Але не роблячи нічого, ми не допоможемо організму перемогти хворобу. Адже всім відомо: під лежачий камінь вода не тече.

9. Відчути своє тіло, свої м’язи, займаючись гімнастикою після того, як ти перестав бути інвалідом, – насолода.

10. Під час нападу гострого болю ми робимо холодні компреси для посилення циркуляції крові та зняття набряку. Тому що біль завжди супроводжується набряклістю, скупченням рідини. Тому потрібно робити вправи – щоб викачати цю рідину із суглобів.

11. Стенокардія виникає на тлі запалення внутрішньої частини судини. Тоді в нас і виникає біль у грудях. І що ми робимо? Лягаємо в ліжко з пригорщею таблеток, замість зайнятися фізичними вправами, які можуть прокачати цю судину. Але ще жодна людина не вилікувала серце, лежачи в ліжку і без кінця ковтаючи ліки.

12. Кожен повинен прийти до того, що заняття ранковою гімнастикою є доступним справжнім щастям. Тому що в цей момент ми оздоровлюємось і молодіємо, а старість відступає, оскільки клітини організму замінюються на нові.

13. Бубновський вивів класичне тріо для здоров’я: вправи для преса, присідання, віджимання. Ці вправи допомагають йому підтримувати свій організм здоровим та сильним.

14. Також чудова ідея починати ранок із прийняття холодної ванни. Багато часу не потрібно — просто на 5 секунд пориньте в холодну воду з головою. Цей ритуал можна замінити на холодний душ, але ефект від цього буде меншим.

15. Бубновський якось дізнався про секрет довголіття і здоров’я Бориса Єфімова — художника, який прожив 108 років. Борис зізнався, що щодня робить 450 присідань. Приголомшливий ефект від цієї вправи пояснюється прискоренням кровообігу, який циркулює по всьому тілу та запускає оновлення клітин.

16. Присідати теж потрібно правильно: спина обов’язково має бути прямою під час вправи. Виконуйте за таким принципом: 10 разів присіли – випили трохи води, ще 10 разів – знову ковток. Так ви скоро забудете про більшу кількість проблем у вашому організмі. Особливо актуальною є ця вправа для тих, у кого сидяча робота.

17. Заведіть звичку: попрацювали годину – виконали присідання 30 разів.

Дотримуючись правил лікаря Бубновського, ви збережете здоровий і сильний організм на довгі роки.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *