Корінь солодки лікує кашель, адже має відхаркувальну, пом’якшувальну кашель властивості. У часи Середньовіччя лікарі призначали рослину пацієнтам, які страждали від кашлю та бронхіту. Корінь також прзначався для лікувавання запальних захворюваннь шлунково-кишкового тракту.
Крім того, рослина має протизапальну, спазмолітичну, противиразкову, сечогінну, дію. Водно-сольовий обмін можна регулювати за допомогою кореня солодки.
Відхаркувальний ефект, виявляє протизапальну, легку потогінну і слабку спазмолітичну дію, відновлює активність війчастого епітелію трахеї й бронхів, – все це про рослину мати-й-мачуха. Чай на основі лікувальної рослини розріджує мокротиння та якнайшвидшому його «евакуює». Знімає запалення та очищує дихальні шляхи.
Чебрець також бореться з кашлем, адже володіє відхаркувальним ефектом. До того ж має спазмолітичну, антибактеріальну та знеболювальну дію. Рослину використовують і для заспокоєння нервової системи. Настій з чебрецю стимулює виділення шлункового соку.
Евкаліпт – антисептик у рослинному світі. Сприяє швидкому загоюванню ран, має протизапальні властивості. Ним можна заспокоїти біль. Відхаркувальними властивостями також володіє евкаліпт.
Нормалізує секрецію шлунку листя подорожника. Рослинна виводить мокротиння, є відхаркувальним засобом. Тамує біль, має заспокійливу дію. Подорожник може знижувати рівень цукру в крові, рослину використовують у лікуванні хвороб шлунка. Подорожник позитивно впливає на хронічні нефрити.
М’ята перцева усуває больовий синдром. Володіє іншими властивостями:
- гальмує процеси бродіння та гниття;
- стимулює перистальтику;
- покращує роботу проток підшлункової залози та травних залоз;
- проносна та антисептична дія.
Настій з м’яти п’ють при безсонні, невралгії та істерії, для стимуляції серцевої діяльності.
Шавлія має широкий спектр лікувальних властивостей. Рослина позитивно впливає на стан кровотворної та нервової систем, лікує кашель та ангіну, стоматологічні захворювання. Шавлією лікують захворювань суглобів, деформувальний остеоартроз, ревматизм, запалень суглобів, радикуліт та міжхребцевий остеохондроз.
Мати-й-мачуха
Цю рослину здавна використовують для зміцнення дихальних шляхів. Трава допомагає вийти слизу з легенів та бронхів. Також настоянкою з рослини лікую бронхіт, кашель та навіть астму.
Орегано
Орегано покращує травлення. Покращується робота шлунково-кишкового тракту. Крім того, рослина допомагає і при хворобах дихальних шляхів. Лікарська рослина допомагає скоріше перемогти пневмонію, бронхіальну астму.
Дивосил
Цю рослину рекомендують вживати людям, які схильні до легеневих інфекцій. Для профілактики залийте склянкою окропу чайну ложку подрібненого кореня. Пийте тричі на день протягом кількох тижнів.
Листя подорожника
Ця рослина відома нам дитинства як природний замінник бинта.. Крім того, подорожник полегшує кашель. рослина може «похвалитися» антибактеріальними, протизапальними властивостями.
Медуниця
Зміцнює імунітет та ліквідує інфекцію. Саме за таким призначенням використовують рослину вже мінімум 4 сотні років.
Перед вживання проконсультуйтеся з лікарем.