Ось що відбувається з гормонами у жінок після 40 років! Подбай про себе як слід

Kожній дівчині відомо — наскільки впливовими можуть бути гормони. Адже ще з приходом перших менструацій юні красуні починають відчувати перепади настрою в цей період. 

Під час вагітності гормональні «гойдалки» ще сильніше загострюються, подібно до американських гірок, які то підносяться вгору, то йдуть на спад. 

Після 40, коли організм вже потихеньку починає готуватися до менопаузи, гормони знову беруть верх над спокоєм, доставляючи жінкам певний дискомфорт. Що ж саме з ними відбувається? 

Гормональний фон після 40

Зміни з жіночими гормонами в 40+ неминучі, просто комусь щастить зіткнутися з ними пізніше або в менш гострій формі. Так, симптоми неминучі, але страждати від них зовсім не обов’язково. Адже вже існує багато препаратів, які допомагають підтримувати свій гормональний фон, заспокоюючи його. 

Що відбувається з жінкою після 40?

  • Сповільнюється метаболізм
  • Знижується лібідо
  • Зменшується м’язова маса
  • Зменшується щільність кісток
  • Сприйнятливість до стресу збільшується
  • Сприйнятливість до депресії збільшується

Важливо розуміти, що ці симптоми не навалюються в один день, трансформації відбуваються поступово. Є такий термін як пременопауза. Це передклімактеричний період, який починається за кілька років до настання менопаузи. 

Уже в цей період починаються гормональні коливання. Але, безумовно, не кожен із симптомів обов’язковий для кожної жінки. Адже всі ми індивідуальні.

Що відбувається з гормонами?

Естроген

Це найголовніший жіночий гормон. Він відповідає за менструальний цикл, розвиток репродуктивних органів, формування зовнішніх статевих ознак. Коли після 40 починаються проблеми з менструацією (перебої, затримки), то все це пов’язано зі зниженням естрогену. Припливи — теж ознака цього процесу.

Кортизол

Гормон стресу навпаки зростає, що і робить жінку більш схильною до емоційних сплесків. Підвищення цього гормону також призводить до підвищення рівня цукру в крові.

Мелатонін

Саме цей гормон відповідає за біологічні ритми, тому, коли він знижується, то можуть виникнути проблеми зі сном.

Прогестерон

Він відповідає за вагітність, тому, коли він знижується, то, відповідно, знижується фертильна функція. Його дефіцит також може стати причиною сухості у піхві, що, своєю чергою, може призвести до дискомфорту під час статевого акту.

Тестостерон

Цей переважно чоловічий гормон присутній також і в жінок. Він теж відповідає за потяг, тому його зниження може призвести до зниження лібідо, а також до абдомінального ожиріння. Може з’явитися слабкість, а також погіршитися еластичність судин.

Стаття несе інформаційний характер. Перед використанням порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *