Що запахи вашого тіла говорять про ваше здоров’я

Будь то неприємний запах з рота чи погані ноги, запах тіла може діяти як потужне дзеркало, яке відображає ваше здоров’я. Як правило, простий душ або ополіскувач для ротової порожнини можуть усунути неприємний запах. Але в деяких випадках може знадобитися більш систематичний підхід, щоб усунути причину запаху. Деякі стани і захворювання викликають специфічний запах.

Як ти знаєш, що у тебе проблема?

«Почніть із визначення, чи є запахи тіла фізіологічними», — пояснює один медичний спеціаліст. «Наприклад, якщо ви з тих людей, які багато потіють, і ваш піт завжди пахне певним чином, це нормально. Але якщо ви помічаєте зміну запаху або потієте більше, ніж зазвичай, це варто дослідити».

Як дізнатися, на які запахи звернути увагу?

Ось п’ять потенційно проблемних запахів і те, що ви можете зробити, щоб їх усунути: 

Неприємний запах з рота

Коли рот суха через певні ліки, зневоднення або такі медичні проблеми, як апное сну, бактерії можуть рости та розмножуватися. Просте рішення: пийте більше води. Зазвичай це усуває неприємний запах з рота.

Якщо ваше дихання має фруктовий запах, ви повинні турбуватися про діабет, тому що коли ваше тіло не може виробляти необхідну енергію з цукру, воно починає розщеплювати жирні кислоти для палива. Кетони, які накопичуються у вашій крові в результаті цього процесу, можуть залишати фруктовий запах у вашому диханні.

Спосіб усунення: якщо ви помітили фруктовий запах у своєму диханні разом із втомою, незрозумілою втратою ваги або затуманенням зору, попросіть свого лікаря перевірити вашу кров на кетони.

Піт тіла з неприємним запахом

Деякі люди потіють більше, ніж інші. Діти, які перебувають у період статевого дозрівання, наприклад, можуть створювати сильний запах, як і люди з надмірною вагою або ожирінням.

Діабет також може створювати «погані» запахи. Але якщо ви помітили раптову зміну кількості поту або його запаху, це може свідчити про проблеми зі здоров’ям. Проблеми, починаючи від підвищеної активності щитовидної залози і закінчуючи менопаузою, можуть викликати надмірне потовиділення вночі або вдень

Спосіб усунення: якщо проблема не медична, частіше використовуйте дезодорант, частіше приймайте душ і носіть легкий бавовняний одяг. Вас справді турбує смердючий піт під пахвами, і ви не можете його позбутися? Запитайте свого лікаря про ботокс. Люди, які мають значні проблеми з потовиділенням, можуть швидко позбутися цієї проблеми за допомогою ін’єкцій ботокса в пахвову область.

Смердючі ноги

Гриб процвітає у вологому середовищі. Спітнілі взуття та шкарпетки є ідеальним середовищем для розвитку грибка. Мікози стоп пахнуть гірше, ніж іноді смердючі ноги.

Що ще гірше, якщо ви ігноруєте мікоз стопи, шкіра між пальцями ніг може стати м’якою та вологою, що збільшує ризик бактеріальних інфекцій. Ви також можете поширити грибок на різні частини тіла простим дотиком.

Засіб: Оскільки грибок любить вологу, тримайте ноги чистими та сухими. Посипте ноги тальком або збризніть на них спрей-антиперспірант і тримайте під рукою додаткову пару шкарпеток, щоб часто їх міняти. Коли ви вдома, залишайтеся без шкарпеток, щоб ноги висохли. Якщо у вас мікоз стопи, спробуйте безрецептурний протигрибковий спрей, наприклад Lotrimin.

Смердючий кал

Якщо стілець темний або чорний з різким запахом, це свідчить про те, що в калі може бути кров. Захворювання, які можуть викликати неприємний запах стільця, варіюються від коліту до раку товстої кишки. Інші потенційні винуватці : стілець, який містить слиз або жир, може сигналізувати про те, що ваше тіло має проблеми з перетравленням жиру. У цьому випадку проблемою може бути синдром подразненого кишечника.

Засіб: не ігноруйте фекалії з дуже неприємним запахом. Зверніться до свого лікаря на обстеження.

Сеча з неприємним запахом

Сильний запах або темна сеча також може вказувати на проблему. Звичайне зневоднення є поширеною причиною, але неприємний запах сечі також може сигналізувати про інфекції сечовивідних шляхів. Інфекції сечовивідних шляхів можуть викликати різкий, схожий на хімічний запах.

Спосіб усунення: якщо ваша сеча починає неприємно пахнути, зверніться до лікаря, який, ймовірно, візьме зразок сечі. Якщо у вас інфекція сечовивідних шляхів, простий рецепт антибіотика повинен вирішити проблему.
Підсумок: якщо ви помітили, що ваше тіло виробляє новий або незвичний запах, не ігноруйте його. Навіть якщо це може здатися незручним, поговоріть зі своїм лікарем, щоб з’ясувати джерело проблеми.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *