8 загальних причин, чому ви постійно відчуваєте здуття та як виправити проблему!

Люди з читають, що вони нічого не можуть вдіяти з цією проблемою . Але це цілком піддається лікуванню лише тоді, коли ви визначаєте, що викликає його.

Здуття може бути досить неприємним, це впливає на впевненість у собі, і дивитися в дзеркало це останнє, чого ви хочете.

Ми даємо вам 8 загальних причин здуття живота, тому переконайтеся, що ви визначили, що турбує саме вас:

1. Кишковий ріст дріжджів

2. Непереносимість харчових продуктів

3. Чутливість клейковини / Целіакія

4. Інсулінорезистентність

5. Неправильні комбінації продуктів

6. Нерегулярні прийоми їжі

7. Непереносимість лактози / Відсутність травних ферментів

8. Дисбіоз (незначне бактеріальне зростання або паразити в кишечнику)

Харчова непереносимість, чутливість клейковини, черевнопорожнинна хвороба та резистентність до інсуліну можуть бути визначені за допомогою тестів . Інші симптоми можна лікувати відповідно до відомих симптомів та історії.

1. Кишковий ріст дріжджів

Це надзвичайно поширене захворювання, яке часто виникає через надмірне використання антибіотиків. Антибіотики мають величезний вплив на вашу кишкову флору, що створює ідеальне середовище для дріжджів .

Розростання дріжджів викликає здуття живота та метеоризм, головним чином через те, що дріжджі ферментують продукти та виділяють гази. Такий стан стимулює сильну потяг до цукру або вуглеводів. Загальні ознаки зростання дріжджів включають випивку, мозковий туман, вагінальні дріжджові інфекції та навіть грибкові інфекції на шкірі.

Існує кілька способів лікування цього стану. Перше, що вам потрібно, — це збалансувати свою кишкову флору і позбутися дріжджів Це означає, що вам слід триматися подалі від цукрів, приймати відповідні добавки та зміцнювати кишкову флору здоровими пробіотиками.

2. Непереносимість харчових продуктів

Непереносимість їжі відрізняється від звичайної алергії. Це більше схоже на відстрочену реакцію певних продуктів. Алергії характеризуються миттєвою реакцією, що супроводжується свербінням, набряком чи анафілаксією. Харчова непереносимість погіршує імунітет та викликає розвиток запалень.

Зрештою це дратує ваш кишечник і викликає здуття живота. Найбільш поширеними є непереносимість молочних продуктів та яєць, але є й інші специфічні харчові непереносимості, у тому числі непереносимість фруктів, таких як банан, цитрусові та ананас, горіхи, такі як мигдаль та арахіс, а також пшениця, клейковина, кукурудза та деякі інші .

Аналізи крові можуть допомогти вам визначити, чи маєте ви справу з харчовою непереносимістю. Харчова непереносимість зазвичай пов’язана з тривалою історією алергії, екземою, астмою спадкових факторів аутоімунних захворювань.

Іноді це пов’язано з проблемами шкіри, розладами травлення та нестачею енергії. Здуття зникає протягом 4-6 тижнів після того, як ви усунули їжу, яка дає вам ці неприємності.

3. Чутливість клейковини / Целіакія

Целіакія є тяжкою формою нетерпимості клейковини. В даний час це стало досить поширеною проблемою, головним чином через зміни у виробництві пшениці за останні кілька десятиліть. Звинувачуйте його у надмірному споживанні зерна. Ті, хто має справу з чутливістю клейковини, стверджують, що відчувають здуття живота, метеоризм, запор чи діарею.

Навіть найменша ознака такої можливості потребує належних аналізів крові. Почніть із 5-тижневого випробування без глютену. Як тільки ви це зробите, додайте його назад до свого раціону, щоб дізнатися, чи викличе він якусь реакцію. Якщо ви позитивні, замініть клейковині продукти рисом , лободою, просом, сквошем і солодкою картоплею.

4. Інсулінорезистентність

Випуск інсуліну це те, як ваша підшлункова залоза реагує на глюкозу в крові. Рівні цього гормону, як правило, скачуть після їди Після того, як він вивільняється у здорової (неінсулінорезистентної) людини, інсулін стимулює клітини використовувати жир та глюкозу з вашого кровотоку. Резистентність до інсуліну відбувається, коли клітини не реагують або погано реагують на сигнал інсуліну.

Це стимулює організм секретувати більше інсуліну і зрештою створює шкідливі рівні глюкози в кровотоку, зазвичай називається високим рівнем цукру в крові.

Інсулінорезистентність викликає швидке збільшення ваги через 2-3 роки, сильну потяг до вуглеводів та цукру, підвищений апетит, втому та здуття живота після їжі.

Якщо у вас є якісь із цих симптомів поряд з сімейною історією діабету, у вас, ймовірно, буде резистентність до інсуліну Проводьте аналізи крові, щоб підтвердити, чи є вашою ситуацією . Цей стан може бути оброблений і скасований шляхом припасування змін дієти та фізичної активності. Скоротіть споживання цукру і їжте більше овочів, білків, клітковини та здорових жирів.

Не забувайте про ранковий біг або післяобіднє плавання

5. Неправильні комбінації продуктів

Те, як ви їсте свою їжу, дуже впливає на ваше травлення. Це означає, що ви повинні краще знати, як ви поєднуєте свою їжу. Неправильні комбінації впливають на травлення та викликають здуття живота або розлад шлунка.

Найважливіше правило, яке ви повинні дотримуватися, — спочатку з’їсти плоди. Ніколи не поєднуйте яблуко з іншими продуктами, особливо з білками .

Ніколи не змішуйте білки та вуглеводи разом. Це іноді неможливе, особливо якщо ви вегетаріанець. Якщо ви все ще їсте м’ясо, птицю чи рибу, їжте свої білки та вуглеводи окремо, щоб переконатися, що це працює для вас. Ф рукти на сніданок, а потім з’їжте горіхи як ранкову закуску. Ваш обід повинен складатися з м’яса та великої кількості овочів.

Ваша вечеря може бути важким, і ви можете з’їсти свою смажену солодку картоплю та смажені овочі.

6. Нерегулярні прийоми їжі _

Прийоми їжі з нерегулярними інтервалами можуть спричинити здуття живота. Довгий годинник без їжі або переїдання перед сном обов’язково вплине на ваш метаболізм Ви шокуєте свою травну систему щоразу, коли пропускаєте сніданок, і наповнюєте себе їжею на обід. Це також збільшить рівень цукру в крові та інсуліну.

Людський організм працює краще за регулярного прийому їжі. Ваша система травлення також буде любити цю послідовність. Снідайте протягом години після того, як ви прокинетеся, пообідайте опівдні і переконайтеся, що закінчите свою вечерю до 7 вечора. Достатньо двох закусок на день.

7. Відсутність травних ферментів

Ваша підшлункова залоза виділяє ферменти, які розбивають їжу на частинки, які можуть легко поглинуті тілом. Ці ферменти руйнують білки, вуглеводи, жири та лактозу.

Коли організм не може зробити ці ферменти, ви відчуваєте біль, здуття живота, нетравлення шлунка та нерегулярний рух кишечника .

Відсутність здорових ферментів спричинена:

  • харчова непереносимість, що викликає незначне запалення у кишечнику
  • розростання дріжджів/бактерій/паразитів
  • відсутність шлункової кислоти
  • хронічний стрес
  • старіння

Непереносимість лактози це своєрідний дефіцит ферменту. Відсутність ферменту лактази викликає неправильне перетравлення молока та молочних продуктів. Непереносимість лактози визначається з допомогою тесту дихання. Ви також можете усунути молочні продукти протягом 2 тижнів, а потім знову ввести їх у свій раціон, щоб викликати будь-яку можливу реакцію.

8. Дисбіоз – незначний переросток бактерій чи паразитів у кишечнику.

Організми у вашому кишечнику іноді процвітають у незбалансованій кількості, і разом із дріжджами багато людей мають справу з додатковими патогенними бактеріями чи паразитами.

Це може статися, якщо ви були за кордоном, особливо в Азії, Африці або Південній Америці. Однак, навіть якщо ви їсте, ви можете «залучити» огидних помилок Такий дисбаланс травлення часто супроводжується діареєю, втратою ваги та втомою.

Ви можете отримати точні випробування для бактеріального розростання або паразитів. Такі тести включають аналіз випорожнень, оскільки він показує, що росте у вашому кишечнику. Щойно організм ідентифікується, ви можете пройти відповідну терапію.

Висновок

Здуття може бути викликано безліччю чинників, і майже завжди піддається лікуванню. Бути роздутим весь час – неприємно , тому постарайтеся визначити, що не так із вашим животом.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *