9 способів визначити причину болю за місцем її локалізації

Часто, відчуваючи дискомфорт та біль у тілі, ми намагаємося зрозуміти з чим саме проблема. В такі моменти шкодуєш, що не можна зазирнути всередину власного тіла та визначити проблемний орган.

Ми в Тутка вирішили з’ясувати, який з поширених видів болю якому органу відповідає. Але при цьому зазначимо, що наша пам’ятка має ознайомлювальний характер і не агітує займатися самодіагностикою.

Серце

Якщо щось не так з серцем, людина відчуває здавлювальний біль у грудях, що може поширюватися на ліву руку, лопатку та частину шиї. На відміну від інших видів болю, серцевий ніяк не пов’язаний з рухами тіла або диханням

Нирки

Біль у нирках іноді можна сплутати з пересічним болем у спині. Відмінність полягає в тому, що нирки болять глибше, під ребрами. М’язовий біль зазвичай відчувається нижче ниркового.

Тонкий кишківник

Найчастіше проблеми з тонким кишківником стають причиною болей в області пупка. Якщо відчуття нав’язливі та заважають вам нагинатися і ходити, візит до лікаря не можна відкладати.

Товстий кишківник

Для нього характерний біль внизу живота, зміщений по правій стороні. Підтвердженням наявності проблем з цим органом є також регулярні закрепи.

Легені

Самі легені боліти не можуть, через те, що в них немає нервових закінчень. Але якщо з цим органом негаразд, ви можете відчувати притуплений біль у грудній клітці навколо легень.

Про проблеми з легенями також скажуть кашель і важкість дихання.

Апендикс

Апендикс розташований у правій нижній частині черевної порожнини. Але при апендициті може боліти як весь живіт, так і окремо його нижня або верхня частина.

Біль може відлунювати в праву ногу. Ще для таких випадків характерні нудота, блювота, підвищена температура тіла та діарея.

Шлунок

При проблемах зі шлунком болить ділянка живота, розташована посередині під ребрами. Також біль може проявитися на тому ж рівні в районі спини.

Варто зазначити, що біль у шлунку та стравоході часто плутають із серцевим. Розвіяти сумніви в цьому випадку зможе лише лікар.

Жовчний міхур і печінка

При проблемах з печінкою і жовчним міхуром може боліти правий верхній відділ живота. Також біль може проявитися на тому ж рівні в районі спини.

Про проблеми з печінкою може свідчити широкий ряд симптомів, починаючи від гіркоти в роті та закінчуючи жовтяницею.

Підшлункова залоза

При проблемах з підшлунковою може боліти центральна частина верхнього відділу живота. Проте трохи менш інтенсивний біль може поширюватися по всьому животі.

У тому разі, коли заболіла саме підшлункова залоза, больові відчуття будуть посилюватися, якщо лягти на спину, а також після прийому їжі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *