Гастроезофагеальний рефлюкс – природні засоби та корисні поради

Гастроезофагеальний рефлюкс викликає відчуття печіння в грудях або горлі. Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба виникає, коли нижній сфінктер стравоходу не закривається належним чином, і вміст шлунка повертається назад у стравохід.

Симптоми також можуть включати:
· біль у грудях
· утруднене ковтання
· сухий кашель
· клубок у горлі
· рефлюкс кислої рідини (кислотний рефлюкс)

Фактори, що викликають гастроезофагеальний рефлюкс:
· Ожиріння
· Куріння
· Астма
· Цукровий діабет
· Вагітність
· Хіатальна грижа
· Затримка спорожнення шлунка

Бікарбонат натрію
Маючи високий рН, бікарбонат натрію може нейтралізувати кислотність у шлунку. Розчиніть чайну ложку бікарбонату натрію в невеликій кількості води і випийте отриману суміш. Бікарбонат зменшить кислотність шлунка, тим самим заспокоївши опіки та запобігши підйому шлункового соку до стравоходу.

Ферментовані продукти.
Соління (в розсолі, а не в оцті) можуть бути корисними в боротьбі з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою. Вони є лужними і врівноважують pH шлунка, знижуючи кислотність.

Ромашковий чай
Ще одним ефективним засобом для боротьби з кислотністю шлунка є ромашковий чай. Його можна вживати після вечері, щоб зняти симптоми шлункового рефлюксу.

Гірчиця
Швидше за все, ви ніколи не думали з’їсти чайну ложку гірчиці при печії. Що ж, гірчиця – це лужна їжа, яка може регулювати рівень кислотності шлунка.

Насіння фенхелю
Фенхель відомий своїми корисними властивостями для травлення. Ці насіння містять активні інгредієнти, які розслаблюють м’язи шлунка, таким чином знижуючи ризик відрижки їжі. Приготуйте чай з насіння фенхелю і вживайте його після кожного прийому їжі. Він також стимулює травлення, одночасно борючись із здуттям живота.

Імбир
У китайській медицині імбир використовувався тисячоліттями за його сприятливий вплив на травну систему. Приготуйте імбирний чай і вживайте його щодня, якщо у вас печія або нудота після важкої їжі.

Зміна способу життя

Вага
Надмірна вага викликає підвищення тиску в черевній порожнині, штовхаючи шлунок у грудну клітку та викликаючи рефлюкс кислоти в стравохід.

Тісний одяг
Надто тісний одяг може спричинити тиск на живіт і послабити нижній сфінктер стравоходу.

Уникайте горизонтального положення після їжі
Не лягайте в ліжко після їжі, зачекайте не менше 3 годин перед сном.

Положення для сну
Якщо ви отримали опіки вночі, ви можете спробувати використовувати силу тяжіння та спати, тримаючи голову вище за тулуб.

Куріння
знижує тиск і здатність нижнього сфінктера стравоходу нормально функціонувати.
Уникайте вживання алкоголю.

Обережно!  Нелікована гастроезофагеальна рефлюксна хвороба може викликати серйозні ускладнення. Постійне запалення стравоходу, спричинене шлунковою кислотою, може спричинити виразку, кровотечу, а пізніше — стеноз (звуження стравоходу з утрудненим проходженням їжі). Також ерозія слизової оболонки стравоходу може призвести до утруднення ковтання.

У деяких людей може розвинутися стравохід Барретта, стан, при якому змінюється слизова оболонка стравоходу, що має зовнішній вигляд, схожий на слизову оболонку тонкої кишки, і що сприяє появі раку. Деякі дослідження показали, що астма, хронічний кашель і легеневий фіброз можуть загострюватися або навіть бути викликані гастроезофагеальною рефлюксною хворобою.

Примітка: цей вміст містить лише загальну інформацію. Це ні в якому разі не може замінити кваліфікований медичний висновок. Завжди звертайтеся до фахівця або лікаря для отримання додаткової інформації.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *