Люди не цінують цю спецію. Він може захистити від раку та ожиріння

Спеції покращують смак страв, але вони також можуть захистити нас від небезпечних захворювань, як гострих, так і хронічних. Дослідження, проведене японськими вченими, показало, що споживання кверцетину, одного з важливих компонентів цибульного порошку, може протидіяти ожирінню.

1. Цибулевий порошок – оздоровчі властивості

Цибулевий порошок містить ряд цінних вітамінів і мінералів. Він багатий, зокрема , на натрій, цинк, кальцій, залізо , магній, вітамін С , вітамін А, мідь, калій , вітамін Е, вітамін К, фосфор, марганець, вітаміни групи В і селен. Також ця спеція є цінним джерелом антиканцерогенної та протизапальної речовини – кверцетину.Подивіться відео: «Оформляємо домашній гербарій»

Червоний і жовтий лук є найкращими джерелами природного кверцетину. Сильна антиоксидантна сполука також міститься в капусті, цвітній капусті, цикорії, часнику, листовій капусті, брокколі, петрушці. Крім того, кверцетин міститься в яблуках, цитрусових, шкірці винограду.

2. Ця спеція може врятувати вас від ожиріння

Результати дослідження, опубліковані в медичному журналі Nutrients, показують, що багата кверцетином цибуля може запобігти поширеній хворобі цивілізації – ожирінню . Японські дослідники Джун Нісіхіра, Масуко Коборі, Міе Нісімура і Токато Муро вирішили перевірити вплив щоденного вживання цибулі, багатої на кверцетин, на вісцеральний жир.

Сімдесят здорових японських чоловіків з індексом маси тіла (ІМТ) ≥ 23 і < 30 взяли участь у дослідженні.

Людей, які брали участь в експерименті, розділили на дві групи. Перша група добровольців отримувала 9 г цибульного порошку на день протягом 12 тижнів. Друга група отримувала плацебо замість цибульного порошку.

Нарешті, дослідники взяли до уваги аналіз складу тіла та результати біологічних і гематологічних тестів. Фахівці уважно ознайомилися з результатами комп’ютеризованого вимірювання абдомінального жиру піддослідних (черевний жир вимірювався за допомогою комп’ютерної томографії на першому та дванадцятому тижнях дослідження).

Не було суттєвих відмінностей у вісцеральному жирі (VFA) між двома групами. Однак пацієнти з низьким рівнем холестерину ліпопротеїнів високої щільності, які щодня вживали кверцетин, мали значно меншу площу вісцерального жиру . Згідно з результатами, наведеними в анотації, серед учасників, які вживали цибульний порошок, також повідомлялося про зниження рівня аланінамінотрансферази .

3. Кверцетин і його протиракову дію

Споживання порошку цибулі, а точніше кверцетину, що міститься в ньому, може мати антиканцерогенні властивості. Речовина, що належить до групи біоактивних рослинних сполук з антиоксидантною дією, може пригнічувати ріст неопластичних уражень, наприклад, пухлини молочної залози , товстої кишки або шийки матки .

Варто відзначити, що цибулю, як свіжу, так і подрібнену, можна сміливо вживати людям, які дотримуються скорочувальної дієти. Цей овоч містить дуже мало калорій – всього 44 калорії в 100 грамах продукту.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *