Причини та симптоми грижі диска + 5 простих вправ для зменшення болю

Грижа являє собою вихід органу, частково або повністю, через випадковий або природний отвір із порожнини, в якій він зазвичай розташований.

Коли ми говоримо про грижі диска, ми маємо на увазі міжхребцеві диски, які складають хребет. Найчастіше грижа поперекового диска виникає на хребцях L4-L5 і L5-S1.

Грижа міжхребцевого диска – які причини?

Грижа поперекового диска може мати різні причини. Це може бути наслідком скручуючих рухів або наслідком частого підняття тягарів. Ці підйоми створюють тиск на хребет і з часом призводять до розриву фіброзного кільця, ризик якого особливо присутній у людей, які щодня працюють з обтяженнями.

Оскільки міжхребцеві диски призначені для підтримки зайвих кілограмів, люди із зайвою вагою також можуть страждати від міжхребцевої грижі.

Вам може здатися дивним, але куріння також може бути фактором ризику: зменшуючи надходження кисню до міжхребцевих дисків, воно збільшує ймовірність їх ерозії. Також відіграє роль генетичний фактор (тим, у кого є батько з грижею диска).

Якщо виключити перераховані вище можливі причини, старіння залишається : воно неминуче призводить до зневоднення міжхребцевого диска, який втрачає свої фізичні властивості, і з часом хребці руйнуються.

Грижа міжхребцевого диска – які симптоми?

На початку , коли вона тільки формується, грижа диска викликає біль у спині в поперековій області, який може заважати вам робити певні рухи, він стає сильнішим при навантаженні, волозі та холоді та зменшується під час відпочинку або прийому знеболювальних. Оскільки хребетний диск погіршується, ці епізоди болю стають більш частими, більш серйозними та більш стійкими до ліків.

Грижа міжхребцевого диска встановлюється вже тоді, коли біль опускається вниз по нозі, до п’яти, коли з’являються поколювання і оніміння в нозі (вражається сідничний нерв).

У крайніх випадках болять обидві ноги, також спостерігається оніміння в області статевих органів, утруднене сечовипускання. Ці комбіновані симптоми отримали назву: синдром кінського хвоста.

Грижа міжхребцевого диска – Поради

  • Коли носите, робіть це обома руками, а не однією
  • Уникайте підняття предметів вагою понад 5 кг; піднімаючи їх, будьте обережні, щоб не згинатися: зігніть коліна і тримайте хребет рівно
  • Уникайте як вологи, так і холоду
  • Якщо ви довго сидите, вставайте кожні 30 хвилин і трохи походіть, потягніться, як коли ви тільки прокидаєтеся від сну
  • Уникайте стояти, схрестивши ноги, більше 15 хвилин
  • Уникайте каблуків вище 4 см (якщо є проблеми з вагою, уникайте каблуків будь-якої висоти)
  • Під час водіння сидіти з прямою спиною (ближче до керма)

Ось вправи, спрямовані на зменшення інтенсивності болю. Рекомендується виконувати їх щодня по 15 хвилин

Вправа 1

Ляжте на спину на килимок, злегка зігнувши коліна. Покладіть обидві руки за одне коліно і підніміть коліно до грудей, наскільки це можливо. Повторіть з іншою ногою.

Повторіть не менше 5 разів для кожної ноги.

Вправа 2

Ляжте на спину на килимок, злегка зігнувши коліна. . Помістіть обидві руки за коліна, притягнувши ноги до грудей. Одночасно витягніть чоло вперед, поки не відчуєте розтягнення в попереку. Утримуйте положення протягом 10 секунд, повторюючи мінімум 5 разів, максимум 10 разів.

Вправа 3

Ляжте на спину, зігніть коліна і тримайте пальці ніг на підлозі. Підніміть одне коліно і схрестіть його на іншому (як ніби ви стоїте, схрестивши ноги). Підтримуйте щиколотку на зігнутій нозі і тягніть схрещене коліно до грудей, поки не відчуєте, як розтягується верхня частина сідниць. Затримайтеся в положенні на 3 секунди, потім поміняйте ногу та повторіть 5 разів для кожної ноги.

Вправа 4

Сядьте обличчям до килимка, спираючись на коліна і руки. Нехай ваш живіт розслабиться, глибоко вдихніть і подивіться вгору протягом 3 секунд. Злегка видихніть, після чого можна повернутися у вихідне положення. Знову зробіть глибокий вдих і подивіться на підлогу цього разу, вигнувши спину, 3 секунди. Повторіть цю комбінацію 5 разів.

Вправа 5

Візьміться за стійку обома руками і дайте своєму тілу повиснути на 30 секунд. Повторити 3 рази.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *