Як дізнатися, що страждає печінка – Основні ознаки та симптоми, які проявляються на шкірі

Печінка є частиною травної системи та є важливим органом, найскладнішою рослиною в організмі, яка виконує понад 500 різних функцій. Серед цих 500 функцій ми виділяємо найважливіші функції секреції, виділення, фільтрації, зберігання та метаболізму.

Окрім пожовтіння очей, печінка також попереджає нас багатьма іншими ознаками (на шкірі), що з нею щось не так. Побачимо зміни на шкірі, які є ознаками занепокоєння!

Як правило, жовтяниця (пожовтіння очей, викликане підвищенням білірубіну) сигналізує про гострому алкогольному або вірусному гепатиті, інфільтративних захворюваннях печінки, метастазах печінки або цирозі печінки. Однак ми повинні мати на увазі, що це також може бути симптомом деяких захворювань жовчного міхура (каменна хвороба або гострий холецистит), гемолітичної анемії, деяких видів раку шлунково-кишкового тракту (викликаючи обструкцію / здавлення жовчних проток).

Шкірні ознаки , які можуть свідчити про проблеми з печінкою: коричневі плями на руках і ногах, червонуватий колір підошв або долонь і синці.

Як правило, ожиріння печінки (через алкоголь або метаболічні причини) проявляється накопиченням жиру на долонях, сухожиллях або століттях. Ці скупчення можуть бути різного розміру, від маленьких точок, схожих на прищі, до більших розмірів.

Шкірний свербіж віщує захворювання гепатобіліарної системи. Хоча це здається поширеним симптомом, подряпини майже без зупинки залишають сліди, які можуть стати ранами. Треба також звернути увагу на зміни, які з’являються на нігтях, адже це теж ознаки хворої печінки.

При цирозі печінки пупкова грижа виникає при великому скупченні рідини в черевній порожнині; також набрякають ноги.

Біля основи пальців або на долонях можуть з’являтися вузлики , які з часом можуть звужувати суглоб, і рука може набувати вигнутого вигляду. У чоловіків, які мають хронічні захворювання печінки, молочні залози можуть збільшуватися.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *