Як можна зменшити затримку води – 9 простих і природних методів позбутися надлишку води в організмі

Затримка рідини в організмі називається набряком і може викликати набряк рук, ніг і зап’ясть. Що стосується причин, то їх кілька: деякі більш серйозні, інші менш серйозні.

Також затримка рідини може виникнути під час вагітності або перед менструацією, у малорухливих людей, які довго сидять на одному місці. Бувають випадки, коли це є симптомом серйозного захворювання, наприклад, захворювання нирок або серцевої недостатності.

Якщо ви відчуваєте раптову і сильну затримку рідини, ви повинні негайно звернутися до лікаря! З іншого боку, якщо затримка води не є сильною і у вас немає хронічного захворювання, ви можете зменшити її, дотримуючись кількох порад:

1. Зменшіть споживання солі (натрію).

Натрій допомагає підтримувати баланс між рідинами всередині та поза клітиною. Регулярно вживаючи солоні страви, організм буде затримувати воду.

2. Збільшує споживання магнію

Рекомендується збільшити споживання магнію, дуже важливого для організму мінералу. Він бере участь у близько 300 реакціях, які сприяють правильному функціонуванню організму.

Хороші джерела магнію: цільні зерна, горіхи, зелені овочі, темний шоколад.

3. Збільште споживання вітаміну B6

Вітамін B6 допомагає у формуванні еритроцитів, він виконує незліченну кількість функцій в організмі. Було показано, що він зменшує затримку рідини у жінок, яка виникає перед менструацією.

Багаті джерела вітаміну В6: горіхи, банани, картопля, м’ясо.

4. Їжте більше продуктів, багатих калієм

Калій – це мінерал, який бере участь у незліченних функціях в організмі. Здається, він зменшує затримку води, знижуючи рівень натрію та збільшуючи виробництво сечі.

Джерела калію: авокадо, помідори, банани та ін.

5. Уникайте цукру

Цукор швидко підвищує рівень цукру в крові як у хворих на цукровий діабет, так і у тих, хто його не має. З підвищенням рівня глюкози в крові підвищується рівень інсуліну: підвищений рівень інсуліну в крові призводить до затримки натрію, що є основною причиною затримки води.

6. Помірні фізичні вправи

Ходьба, наприклад, може бути ефективною для зменшення затримки води

7. Піднімання ніг

Підняття ніг у положенні лежачи може допомогти.

8. Зволожуйте себе

Парадоксально, але гідратація може зменшити затримку води.

9. Спробуйте трави

Є рослини, вживання яких у вигляді чаю корисно для зменшення затримки води: петрушка, бузина, хвощ, гібіскус, часник, журавлина.

Обережно! Якщо затримка води не зникає і є сильною, необхідно звернутися до лікаря!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *