Запаморочення виникає не лише від анемії та втоми. Про які 7 станів свідчить запаморочення

Майже кожен хоча б один раз відчував запаморочення. Йдеться про неприємне відчуття нестабільності, обертання предметів навколо, коливання, а іноді навіть падіння.

Запаморочення, однак, є неясним фактором, який слід пов’язувати з іншими симптомами, такими як нудота, блювота, блідість, пітливість, тривога, страх і іноді непритомність. Співвідношення між цими елементами може сигналізувати про певні захворювання.

Запаморочення – це не хвороба, а наслідок певних порушень функціонування організму. Це може бути одинична подія або це може бути хронічна, довгострокова проблема.

Види запаморочень

запаморочення.

Відчуття руху в спокої пацієнта, як ніби він обертається навколо своєї осі, і всі навколишні предмети ніби теж обертаються.

Це може сигналізувати про проблеми з вестибулярною системою внутрішнього вуха – системою балансу тіла. Майже половина пацієнтів, які звертаються до лікаря через запаморочення, звертаються до лікаря через запаморочення.

Дисбаланс.

Людина відчуває нестійкість, відчуття, що вона більше не може стояти на ногах і навіть відчуття відсутності рівноваги.

Тривога.

Люди, які налякані, стурбовані, пригнічені або бояться відкритого простору, можуть використовувати термін «запаморочення», щоб описати почуття страху, депресії або тривоги.

Захворювання, про які сигналізує запаморочення

Запаморочення, яке спорадично виникає, не є небезпечним і також може бути спричинене втомою або поганою гідратацією. З іншого боку, коли йдеться про високу частоту епізодів запаморочення, причину можна шукати в кількох напрямках:

анемія.

Залізо – мінерал, необхідний для нормального функціонування життєво важливих органів. Дефіцит заліза в організмі має, серед іншого, запаморочення. Пацієнт відчуває слабкість, не може зосередитися і вказує на стан незрозумілої втоми, до якого додається запаморочення.

мігрень.

Це сильний, інвалідизуючий головний біль, який часто супроводжується запамороченням, нудотою та блювотою та чутливістю до світла, запахів і шуму. Запаморочення і головний біль виникають раптово, у вигляді нападу, а між нападами у хворого не буває запаморочення і головного болю.

Отит .

Інфекція внутрішнього вуха, також відома як отит, може проявлятися запамороченням, блювотою та порушеннями рівноваги.

Пухлина мозку.

Запаморочення, яке починається повільно, але яке поступово посилюється, супроводжуючись все сильнішими головними болями, може сигналізувати про пухлину головного мозку. Запаморочення може посилюватися в певних положеннях тіла.

Гіпо та гіпертонія.

У разі низького артеріального тиску, також викликаного відсутністю належної гідратації, пацієнт може відчувати запаморочення. Запаморочення може виникнути і у людей з гіпертонією. Вони пов’язані з головним болем і дзвоном у вухах.

Синдром Меньєра.

Це розлад, який включає серію епізодичних симптомів, включаючи запаморочення, втрату слуху, шум у вухах (дзвін у вусі), тиск і відчуття повноти в ураженому вусі.

Епілепсія .

У деяких випадках у хворих на епілепсію спостерігаються запаморочення і втрата свідомості і навіть галюцинації.

Причину запаморочення повинен визначити лікар, який призначить хворому відповідне лікування в залежності від того, яким захворюванням він страждає.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *