Аптечні та домашні мазі від папілом

Папіломи на шкірі шиї найчастіше мають множинний характер. З початку захворювання вони проявляються одиничним наростом, але таке місце локалізації призводить до їх постійної травматизації. Це відбувається під час одягання або зняття одягу, під час носіння прикрас, і тому відбувається їх розростання.

Вони можуть мати різну форму, залежно від цього розрізняють:

1. Ниткоподібні

Спочатку наріст має форму невеликого горбка, що за формою нагадує шишку. З плином часу він подовжується, у нього формується ніжка, по якій проходять кровоносні судини, за допомогою яких здійснюється живлення наросту. Зазвичай така папілома має невеликий розмір, а її колір може бути рожевим або тілесним з коричневим відтінком.

2. Пласкі

При візуальному огляді має вигляд невеликої плямочки, яка підноситься над поверхнею шкіри, і практично не відрізняється від неї за кольором. Особливістю таких папілом є їхня можливість до злиття. Після чого вони досягають великих розмірів, їхні краї стають нерівними, а поверхня може покриватися маленькими тріщинками. Їхня поява може супроводжуватися відчуттям свербежу. Завдають великого косметичного дискомфорту для жінок, позбавляють їх можливості носити декольтований одяг.

3. Кератопапіломи

Найчастіше на них страждають люди після 30-річного віку. Їхня поверхня гладенька, мають круглу форму.

4. Папіломи через старість або себорейні папіломи

Різновид виростів, які здатні завдавати, крім відчуття свербіння і косметичного дискомфорту, відчуття болю.

5. Вульгарні

У побуті їх ще називають бородавками. Найчастіше вони округлої форми, мають темно-коричневий колір і значно підносяться над рівнем шкірних покривів.

Особливістю всіх папіломних виростів є їхня здатність до периферійного росту. Унаслідок пошкодження однієї папіломи відбувається зараження сусідньої ділянки шкіри. І в результаті з’являється кілька нових папілом. Якщо не проводити своєчасну терапію, місце локалізації папілом (крім шиї) може збільшуватися. Вони з’являються в області грудей, у пахвових западинах, на обличчі (особливо в районі повік).

Причини виникнення

Головною причиною цього патологічного процесу є папіломавірус. Проникаючи в організм, він може перебувати в ньому тривалий час, не викликаючи жодних клінічних проявів (до 5 років). Але внаслідок ослаблення імунної системи, відбувається поштовх до його розвитку.

Зазвичай цьому сприяють захворювання, за яких відбувається порушення обмінних процесів (цукровий діабет, аліментарне ожиріння). Тютюнопаління і пристрасть до спиртних напоїв так само можуть провокувати цю патологію, як і хронічні хвороби, які знизили захисну функцію організму, та порушення балансу гормонів під час вагітності та під час настання клімаксу. Провокувальними факторами для жінок є косметичні процедури та відвідування солярію.

Наслідки

Зазвичай папіломи та бородавки завдають тільки косметичного дискомфорту. Але іноді вони можуть:

Травмуватися. Під час контакту з коміром одягу або шарфом вони відриваються або розтираються, внаслідок чого з’являється кровотеча. Це може призводити до їхнього інфікування та розростання.

Запалитися. Це відбувається після травматизації папіломи. Такий процес супроводжується почервонінням, набряком і появою болю.

Перетворитися в злоякісну пухлину. Шийні бородавки та папіломи дуже рідко можуть перероджуватися в злоякісну пухлину, проте таку патологію повністю виключати не можна. Тривожним симптомом зміни морфологічної структури папіломи заведено вважати зміну кольору (вона чорніє); швидке гіпертрофування (збільшується в розмірах); якщо її поверхня стає мокнучою, з’являється сукровиця, у важчих випадках — з домішками гною. За будь-якого з перерахованих вище проявів не слід відкладати візит до лікаря.

Терапія цього захворювання має проводитися комплексно. Це пов’язано з тим, що зовнішні прояви є вторинною ознакою патологічного впливу на організм вірусу папіломи. І щоб усунути це захворювання, насамперед треба нейтралізувати сам вірус. Тому призначаються противірусні препарати.

Крім цього відбувається призначення медикаментозних засобів місцевого застосування. Це мазі та креми для зовнішнього використання:

1. Оксолінова мазь.

Дуже добре переноситься хворими, не потрапляє в кровоносне русло у великій кількості. На поверхню папіломи необхідно наносити тонкий шар мазі, не частіше 3 разів протягом доби. Якщо препарат не виявляє позитивної динаміки протягом 5 днів, його слід замінити.

2. Віферон.

Основним інгредієнтом цього препарату є Інтерферон. Крім противірусної дії, здатний підвищувати імунну функцію організму. Віферон використовується протягом тижня, ним обробляються уражені ділянки шкіри 4 рази протягом дня.

3. Панавір.

Ефективний щодо плоских бородавок, які змащують 5 разів на день. Приблизний курс терапії 10 діб.

4. Стефалін.

Володіє ефективністю не тільки проти папілом, а й проти бородавок і пігментних плям. Препарат має природне походження. Його відмітна особливість, зручність у застосуванні. Досить цю мазь нанести на папілому один раз, після чого відбувається опік її поверхні, з подальшим утворенням струпної скоринки. Через кілька днів вона відпадає самостійно. Для закріплення ефекту процедуру можна повторити.

5. Саліцилово-цинкова паста.

Використовується вранці та ввечері, курс лікування не більш як 10 днів. Сприяє висушуванню папіломи або бородавки.

6. Крем Алдара.

Цей лікарський препарат є унікальним, через те, що не завдає шкоди організму (під час його застосування не відмічаються побічні ефекти), єдине його обмеженням є дитячий вік. Лікарський засіб наносять на виріст тонким шаром на 6 годин, попередньо промивши його мильним розчином. Процедуру проводять через день, до повного досягнення ефекту. Тривалість лікування може відбуватися протягом 4 місяців.

7. Бетадин.

Має сильний антисептичний ефект, не дає змоги розростатися папіломам і бородавкам.

8. Малавіт.

Використовується у вигляді компресу, після обробки папіломи її накривають ватним тампоном, зверху нього накладають целофановий пакет і фіксують ватно-марлевою пов’язкою. Маніпуляція відбувається двічі на добу.

9. Антипапілом.

Перед процедурою бажано прийняти душ, щоб розпарити шкіру. Після цього відбувається обробка шкіри навколо папіломи жирним кремом або вазеліном. Накладення цього лікарського засобу має відбуватися акуратно, точковими рухами. Це дасть змогу уникати його проникнення на прилеглі шкірні покриви.

Крім використання готових аптечних засобів можна приготувати мазі самостійно — на основі фармакологічних препаратів.

Для видалення папіломних наростів використовують:

Мазь на основі аспірину, йоду, борної кислоти, нашатирного спирту. Для цього беруть 3 грами йоду й аспірину, додають 2,5 грама кислоти борної (можна додати трохи вазелінової олії). Такою сумішшю треба обробляти поверхню папілом 2 рази на день.

Застосування аптечних мазей не завжди дає позитивний ефект, крім того, в деяких випадках вони можуть завдати шкоди організму. Внаслідок цього пацієнти часто вдаються до використання рецептів народного лікування.

У домашніх умовах можна виготовити мазь на основі часнику. Для цього необхідно взяти кілька зубків часнику й перемолоти їх на блендері або м’ясорубці, після чого розмішати з дитячим кремом. Дитячий крем можна замінити вазеліном. Щоб ця мазь не нашкодила, необхідно дотримуватися точної кількості інгредієнтів. Для приготування однієї порції 3 зубки часнику перемішуються з трьома ложками крему. Цю мазь акуратно наносять (перед сном) на папілому, намагаючись уникати потрапляння мазі на здорову шкіру. Потім відбувається накладення пов’язки, і її залишають до ранку. Після зняття пов’язки поверхню шкіри промивають теплою, проточною водою.

Оцтово-цибулева мазь. Щоб її приготувати, береться половина цибулини й заливається оцтом, щоб її обриси не виступали над поверхнею. Настоюється протягом 3 діб. Після цього половинка цибулі ретельно подрібнюється, або пропускається через м’ясорубку. Отримана суміш готова до застосування, іноді для пом’якшення ефекту додають олію вазеліну. Отриману кашку прикладають до папіломи на ніч, фіксуючи пов’язкою. Вранці відбувається зняття пов’язки, залишки змиваються теплою водою з милом.

Також для видалення папілом використовують мазь із трави Чистотілу.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *