Ви побачите симптоми на своїй шкірі. Так атакує діабет

Цукровий діабет може роками не проявляти жодних симптомів, а якщо й з’являється, то дуже нехарактерно. Як наслідок, пацієнти часто нехтують ними, а тести не дають результатів, хоча й повинні. Між тим, невиліковане захворювання призводить до смертельних ускладнень, тому реагувати потрібно якнайшвидше. Тривожні симптоми можна побачити, серед іншого, на шкірі.

1. Не ігноруйте симптоми

У Польщі проживає майже 3 мільйони хворих на діабет . Переважна більшість пацієнтів – приблизно 90 відсотків. страждає на діабет 2 типу, який частіше призводить до серйозних ускладнень, включаючи інфаркти , інсульти , ниркову недостатність з необхідністю діалізу і навіть трансплантацію, сліпоту або ампутацію ніг.Подивіться відео: «Симптоми діабету на шкірі»

Шкіра хворих на діабет суха і чутлива

На жаль, діагностика цукрового діабету 2 типу часто є важкою і може бути відкладена на 10-12 років. Підраховано, що в Польщі є від півмільйона до мільйона людей з недіагностованим діабетом 2 типу . Чому це відбувається? – Це пов’язано з тим, що хвороба може тривалий час не давати ніяких симптомів або ці симптоми дуже нехарактерні і на них пацієнт може не звертати уваги. Багато пацієнтів також не хочуть проходити обстеження через страх, що їм доведеться дотримуватися дієти та змінити спосіб життя, і вони не хочуть цього робити, – пояснила в інтерв’ю WP abc Анна Слівінська, президент Польської асоціації діабетиків. Zdrowie.

Результатом є багато «перехідних» діабетів. Буває, що їх діагностують у запущених стадіях, коли пацієнта раптово госпіталізують із інфарктом чи інсультом, – зізнається він.

2. Симптоми діабету – зверніть увагу на шкіру

На шкірі можна помітити незвичайні симптоми, на які варто звернути увагу в умовах розвитку діабету 2 типу. Які саме проблеми?

Одним із таких сигналів є свербіж і сухість шкіри . На перший погляд, це не просто симптом звичайної алергії, наприклад, на нову косметику чи ліки. Постійно високий рівень цукру в крові може призвести до частішого сечовипускання, що може призвести до зневоднення. Наслідки можна помітити на шкірі, яка стає сухою, починає свербіти і лущитися. Пацієнти з діабетом також більш сприйнятливі до інфекцій, що також може призвести до свербіння шкіри. Тому варто пояснити це лікарю, а не шукати причину самостійно.

3. Не ігноруйте плями на шкірі

Також на шкірі можуть з’являтися плями різної форми, кольору і розташування . Якщо вони помітні, наприклад, між пальцями, під грудьми або пахвами і червоні або жовті, вони можуть свідчити про грибкову інфекцію , яка часто супроводжує діабет.

Якщо плями темно-коричневі або чорні і з’являються, наприклад, на задній частині шиї, під пахвами, на згинах ліктів або колін і в паховій області, Ця недуга також часто спостерігається при цукровму діабеті. Шкіра в місці змін потовщена

Плями також можуть мати форму дифузних червоних папул, що вказує на діабетичну дермопатію , одне з найпоширеніших шкірних ускладнень, які спостерігаються під час захворювання.

4. Зверніть увагу на щоки

Червоні щоки – симптом, який повинен насторожити . Це може бути діабетична еритема , яка зустрічається набагато рідше, ніж два інших шкірних прояви, які спостерігаються у діабетиків. Почервоніння шкіри також може з’явитися на руках, ногах і грудях.

Ця проблема характерна в першу чергу для пацієнтів молодого віку і є наслідком ураження дрібних кровоносних судин.

Інші симптоми діабету, які не можна недооцінювати, включають: надмірну сонливість, особливо після важкої їжі, підвищену спрагу, дуже часте сечовипускання, часті інфекції, включаючи інтимні рани, які важко загоюються, незрозумілі зміни маси тіла, включаючи раптову втрату ваги,* затуманений зір.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *