Мозок як бритва? Невролог розповідає, як уникнути інсульту та відстрочити деменцію

Сон, правильна дієта і фізична активність – виявляється, що також у випадку з мозком є ​​три стовпи, які необхідні для його правильного функціонування. Відомий нейрохірург проф. Александру-Володимир Чюрея розробив декалог правил, які допоможуть підтримувати розум протягом багатьох років і допоможуть знизити ризик багатьох неврологічних захворювань.

1. 14 звичок для збереження здоров’я вашого мозку

проф. Александру-Володимир Чюрея — всесвітньо відомий нейрохірург. Лікар на основі багаторічних спостережень стверджує, що від нашого способу життя залежить, як довго ми зможемо насолоджуватися розумовою формою. Важливо, за словами фахівця, ніколи не пізно впроваджувати здорові звички. Професор розробив 14 принципів, які, за його словами, здатні гарантувати відмінну розумову працездатність і запобігти багатьом неврологічним захворюванням.Дивіться відео: «8 речей, які підвищують ризик деменції»

Коли ми не забезпечуємо організм необхідною кількістю рідини, у нас починає боліти голова. Таким чином мозок передає інформацію про те, що йому потрібна вода

14 звичок для збереження молодості:

 • Спіть не менше семи годин на добу. Здоровий сон є основою правильного функціонування мозку . Лікар наголошує, що перед сном потрібно заспокоїтися, уникати телевізора та телефону – краще потягнутися до книги, так легше буде заснути.
 • Прокинувшись, відкрийте вікно навстіж і глибоко вдихніть. Завдяки цьому мозок швидше «прокинеться» до життя.
 • Пийте багато води – мозок потребує зволоження. Найкраще починати день з двох склянок води за півгодини до сніданку .
 • Ніколи не виходьте з дому без сніданку. Їжте якомога повільніше.
 • Дотримуйтеся легкої та нежирної дієти . Дослідження показують, що середземноморська дієта є найкращою для здоров’я мозку .
 • Відмовтеся від куріння, обмежте алкоголь . Мозок не любить залежностей.
 • Їжте гарячий шоколад. Хоча зазвичай рекомендується обмежити солодке, виняток становить темний шоколад, який багатий антиоксидантами, які уповільнюють процес старіння організму.
 • Пийте каву , коли відчуваєте втому. Спробуйте насолодитися її ароматом і сприйміть час випитої чашки кави як момент відпочинку.
 • Тренуйте свій мозок щодня. Тренуйте пам’ять, розгадуйте кросворди, змінюйте маршрути.
 • Уникайте стресів і намагайтеся шукати в житті позитив. Стрес шкодить мозку.
 • Регулярно виходьте з дому та спілкуйтеся. Мозок не любить самотності.
 • Час від часу дозволяйте собі відпочивати на природі. Природа чудово знімає стрес і сприяє заспокоєнню і розслабленню.
 • Уникайте рутини. Робити те саме по-іншому, переходити з роботи додому, нові види діяльності – це чудові способи стимулювати свій мозок.
 • Пам’ятайте про фізичну активність. Як і м’язи, мозок потребує регулярної стимуляції та фізичних вправ, щоб створити нові нейронні зв’язки. Регулярний рух покращує кровообіг, забезпечує достатню оксигенацію мозку, а також викликає викид ендорфінів, тобто гормонів щастя.

2. Дієта для мозку

Клінічний дієтолог Йоанна Новацка звертає увагу на недооцінену роль дієти у протидії процесам деменції. – Забезпечення поживними речовинами може мати велике значення для роботи нашого мозку, тому варто подбати про те, як ми складаємо щоденне меню. Завдяки йому ми можемо не тільки уповільнити процес старіння, а й значно вплинути на процеси мислення, навчання та концентрації. Повноцінний розум також є кращим емоційним і психічним станом . Змінюючи спосіб життя, щоб покращити свій розум, варто почати з моїх кроків. Хорошим рішенням є забезпечення якісного сну та відпочинку, стверджує дієтолог.

Новацька нагадує нам, що піст не допомагає нашому мозку, тому рекомендується регулярно їсти. Щоденний «раціон для мозку» повинен бути багатий насамперед фолієвою кислотою, магнієм , антиоксидантами, поліненасиченими жирними кислотами і складними вуглеводами. – На правильний психофізичний стан мозку впливають такі нейромедіатори, як серотонін і адреналін, попередниками яких є амінокислоти, тому в щоденному раціоні не повинно бути браку джерел корисного білка, – додає експерт.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *