Пошкоджену печінку можна побачити неозброєним оком. Лікар вказує на незвичайний симптом

Ожиріння печінки – це захворювання, при якому частинки жиру накопичуються в клітинах печінки. Симптоми дуже часто вражають весь організм, і одними з перших симптомів є дерматологічні. Одним із характерних симптомів ожиріння печінки є, наприклад, синці на шкірі. На жаль, мало хто пов’язує їх з порушенням роботи печінки.

1. Як проявляється жирова дистрофія печінки?

Нелікована жирова хвороба печінки може призвести до цирозу печінки, який є рубцевим утворенням печінки, і навіть до печінкової недостатності. Як пояснює доктор Джозеф Амбані в інтерв’ю Express.co.uk, існує два типи жирової печінки – алкогольна та неалкогольна .

– Ожиріння печінки, також відоме як неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП), – це стан, при якому в печінці накопичується надлишок жиру. Найбільш поширеними симптомами жирової хвороби печінки є втома, слабкість, втрата ваги, втрата апетиту, біль або дискомфорт у животі та нудота . Однак у деяких людей із жировою дистрофією печінки може не спостерігатися жодних симптомів. У цих випадках захворювання часто виявляється під час звичайного медичного огляду, пояснює доктор Амбані.

Якщо хвороба прогресує і стає більш серйозною, це може викликати інші симптоми. На більш пізньому етапі також є:

  • пожовтіння шкіри та білків очей (жовтяниця),
  • висип,
  • свербіж шкіри,
  • темна сеча
  • набряклість ніг і живота.

«Важливо звернутися до лікаря, якщо ви відчуваєте будь-який із цих симптомів, тому що якщо не лікувати жирову хворобу печінки, вона може призвести до більш серйозних проблем зі здоров’ям», — попереджає доктор Амбані.

2. Яке лікування?

Найефективніший спосіб полегшити симптоми жирової хвороби печінки – змінити спосіб життя, щоб зменшити кількість жиру в печінці.

Надзвичайно важливою є втрата ваги, яка може допомогти зменшити кількість жиру в печінці та покращити функцію печінки. Не менш важливим є здорове харчування, яке може допомогти йому відновитися. Він повинен містити багато фруктів, овочів, цільнозернових продуктів і нежирних молочних продуктів . Також важливо обмежити споживання насичених жирів, транс-жирів і доданого цукру.

Регулярні фізичні вправи можуть допомогти покращити функцію печінки та зменшити кількість жиру в печінці. Ви повинні займатися принаймні 30 хвилин у більшість днів тижня.

Кинути палити також важливо, оскільки це може збільшити ризик розвитку жирової хвороби печінки та інших проблем з печінкою. Відмова від куріння може допомогти покращити функцію печінки та зменшити ризик пошкодження печінки.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *