Заборонений дзвінок. Це пошкоджує печінку і може призвести до кровотечі

Поєднання ліків з добавками або іншими медичними препаратами без нагляду фахівця може призвести до серйозних взаємодій і летальних наслідків для здоров’я. Дуже небезпечно вживати їх навіть з травами і фітобіологічними добавками. Хоча вони можуть здаватися абсолютно безпечними, лікарі закликають бути обережними.

1. Поляки приймають ліки та добавки до влади

Прийом ліків і дієтичних добавок може бути дуже небезпечним для вашого здоров’я. Лікарі закликають зберігати здоровий глузд, а краще щоразу звертатися до фахівця. Це дозволить уникнути небезпечних взаємодій.Дивіться відео: «Лікарі про польську наркоманію. Пацієнти вірять, що таблетки допоможуть у всьому»

Поєднання ліків і добавок може бути дуже небезпечним

На жаль, багато людей, вважаючи трав’яні збори абсолютно безпечними, приймають їх самостійно. Роблять це силоміць, поєднуючи з наркотиками . Наслідки можуть бути летальними.

Часто, коли пацієнти лікуються у різних спеціалістів, вони не зізнаються, що вже приймають конкретні препарати або від надлишку прийнятих ліків – не пам’ятають їх імен.

– Як наслідок, вони наражаються на серйозні наслідки, оскільки лікар, не маючи повного знання про ліки, які вони приймають, може призначити препарат, який матиме шкідливу взаємодію з іншими , про які пацієнт йому не говорив – Ерік Матушкевич, токсиколог міської лікарні. Ф. Рашея в Познані. – Якщо до цього додати добавки, яких поляки також багато приймають, ми ризикуємо отримати додаткову проблему. Замість того, щоб вилікуватися, ми можемо лише захворіти.

– Часто багато з цих позицій абсолютно непотрібні з терапевтичної точки зору, – зазначив д-р Матушкевич. – Так само, як добавки, які не мають доведеної ефективності і за своєю дією знаходяться на межі плацебо. На жаль, поляки вживають таких заходів буквально щодо всього: імунітету, безсоння, стресу, волосся чи синдрому неспокійних ніг . Хоча це звучить абсурдно, я часто чую, чи можу я прописати щось для їх печінки, обтяженої надлишком ліків, – додає токсиколог.

2. Трави теж можуть бути небезпечними

Трав’яні дієтичні добавки, вступаючи в шкідливу взаємодію з ліками, можуть завдати шкоди здоров’ю. Вони можуть послабити або посилити дію ліків і викликати серйозні побічні ефекти .

Деякі трави, особливо ті, що посилюють перистальтику кишечника, можуть зменшувати всмоктування обраних препаратів. До них відносяться алое вера, корінь крушини, корінь троянди і лист сени.

Трави, що застосовуються при захворюваннях шлунка та дихальних шляхів, що містять слиз, наприклад, льон звичайний, алтей, подорожник, також можуть послабити всмоктування ліків , зменшуючи доступ препарату до слизової оболонки кишечника.

Іншим прикладом є звіробій, який використовується як снодійний, заспокійливий засіб і для посилення роботи печінки, він може послабити дію гормональних контрацептивів або замісної гормональної терапії, яку приймають жінки. Екстракт звіробою також може знизити концентрацію теофіліну в сироватці крові – препарату, який використовується, серед інших, у при астмі або хронічному обструктивному захворюванні легень.

Людям, які приймають діуретики, слід уникати вживання солодки, це може викликати слабкість, хворобливі м’язові спазми або серцеву аритмію. У свою чергу, женьшень може посилити кровотечу і сприяти гіпоглікемії і зниженню рівня глюкози в крові.

– Ми не зашкодимо собі, якщо потягнемося до чаю з ромашки чи кропиви, але коли ми починаємо серйозне лікування травами, особливо під час прийому ліків, наслідки для здоров’я можуть бути дуже серйозними, – попередила в інтерв’ю WP abcZdrowie Магдалена Кубала-Кухарська, доктор медичних наук, доктор медичних наук. , спеціаліст сімейної медицини, член Польського товариства харчування та засновник Інституту інтегративної медицини Arcana.

– Таке лікування, особливо якщо ми його використовуємо самостійно, купуючи неперевірені препарати в Інтернеті, може дуже постраждати від печінки, – додав лікар. Вона вказала, серед ін артемізинін, який використовується в лікуванні паразитів, а також гарцинія камбоджійська і ефедра китайська, популярні при схудненні, кила, з якої готують настої при проблемах зі сном. Вона також застерігала від сильних отруйних властивостей беладони, яка використовується в гомеопатії, або чистотілу, популярного напр. завдяки своїй бактерицидній дії.

Також не забудьте про часник. Хоча це справжня вітамінна бомба, яку вважають природним антибіотиком, не можна поєднувати часник з парацетамолом, оскільки таке поєднання може призвести до пошкодження печінки. Також небажано поєднувати часник з антикоагулянтами, оскільки це підвищує ризик небажаної кровотечі. Часник також може зменшити дію противірусних препаратів. Крім того, він знижує рівень глюкози в крові, що може бути небезпечно при прийомі гіпоглікемічних препаратів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *