Емоції на тілі: 12 сигналів нашого тіла про внутрішні емоційні проблеми. Почуй своє тіло!

Наше тіло – дуже складний механізм, чутливо реагує не тільки на зовнішні, але і на внутрішні фактори.

Доктор Сьюзен Баббель, психолог, фахівець в області депресії, висунула цікаву теорію про сигнали нашого тіла.

Ось ілюстрації з теорії доктора, і прості рекомендації
по позбавленню від психологічних проблем

Баббель вважає, що дискомфорт і біль можуть бути сигналами про внутрішні переживання – таємні страхи, невирішені питання. Хронічні болі – симптоми стресу та емоційних проблем, особливо коли з фізіологією все в порядку і видимих причин болю немає.

Голов

Будь-які головні болі виникають від надмірного напруження. Це може бути заклопотаність результатом, часті переживання через незначні дрібниці, постійний поспіх.

Кожен день залишайте час для себе. Дозволяйте собі розслабитися і не турбуйтеся про справи якийсь час. Відпочивайте і не картайте себе за це. Від цих «хвилин простою» ваша продуктивність тільки зросте. І голова боліти не буде.

Шия

Дискомфорт в області шиї символізує вантаж образи на навколишніх, вантаж досади на власну недосконалість. Шия болить, коли ми не можемо пробачити комусь або самому собі.

Перегляньте своє ставлення до себе та навколишніх. Найчастіше люди не хочуть вас ображати. А ви не зобов’язані відповідати власним суворим очікуванням. Ставтеся до світу легше і навчитеся прощати. І ще важливо частіше думати про речі, які ви любите.

Плечі

Біль в плечах говорить про те, що ми носимо важке емоційне навантаження, знаходимося під великим емоційним тиском. Можливо, хтось в нашому оточенні тисне на нас. Або ми не можемо прийняти важливе рішення, і воно лежить на наших плечах тяжким тягарем.

Спробуйте поділитися своїми проблемами з близьким другом. Ви відчуєте полегшення. Навіть якщо ви просто побалакаєте, це вже допоможе не нести цей тягар самотужки. А може бути, і відкриє очі на просте розв’язання проблеми.

Верхня частина спин

Болі в цій галузі говорять про відсутність емоційної підтримки, про брак близьких людей поруч. Коли ми підсвідомо відчуваємо себе нелюбими або недооціненими.

Більше спілкуйтеся з різними людьми. Не зациклюйтеся на собі, будьте відкритими та доброзичливими. Знайомтеся, сходіть на побачення. І головне, не придушуйте в собі почуття прихильності.

Нижня частина спини

Якщо ми постійно хвилюємося про гроші, у нас може нити поперек. Можливо, власна таємна заздрість заможного життя ніяк не дає спокою або близькі постійно змушують переживати з приводу грошей.

Не в грошах щастя – як не банально це звучить, але це так. А тому перестаньте турбуватися – кращі речі в житті є безкоштовними! І займайтеся улюбленою справою. Справа, в яку вкладено душу, принесе не тільки задоволення, але й відчутні дивіденди в майбутньому.

Лікт

Біль в ліктях вказує на брак гнучкості, на занадто завзяте небажання йти на компроміс. Швидше за все, ми опираємося якимось важливим змінам у житті. Або підсвідомо боїмося прийняти щось нове.

Життя іноді може здаватися занадто важким і жорстким. Це тільки здається. Можливо, ви просто все ускладнюєте. Будьте гнучкіше – не витрачайте енергію на боротьбу з тим, на що ви не маєте сили вплинути.

Руки

Руки болять у тих, хто давно і сильно потребує дружби. У тих, кому не вистачає розслаблення і простого дружнього спілкування з іншими людьми. Якщо у вас ниють кисті – це сигнал про те, що пора виходити зі свого замкнутого маленького світу.

Спробуйте завести нових друзів. Пообідайте з колегою. Сходіть на стадіон, на концерт – відчуйте себе частиною натовпу. Сміливіше вступайте в розмови з новими людьми, адже заздалегідь не вгадати, де можна зустріти справжню дружбу.

Стегна

Такі болі можуть мучити людей, які занадто чіпляються за передбачуваність життя і комфорт. Патологічна боязнь змін, небажання змінювати усталений порядок речей, постійний опір новому можуть спровокувати біль в стегнах.

Не чиніть опір природному перебігу життя. Життя рухливе, мінливе, тим і цікавіше. Сприймайте зміни як пригоди, що захоплюють. І не відкладайте на потім важливі для себе рішення.

Колін

Біль в колінах, найімовірніше, є ознакою сильно роздутого «я». Коліна болять, коли ми надто багато думаємо про себе і занадто мало про інших, коли ми твердо і безкомпромісно впевнені, що світ обертається навколо нас.

Озирніться навколо – ви не одні на планеті. Будьте уважнішими до навколишніх. Вислухайте друга, допоможіть мамі, підмініть колегу. Найчастіше допомагайте людям. Можна зайнятися волонтерською діяльністю.

Гомілка

Біль в цій області – ознака сильного емоційного перевантаження. Почуття власництва, любовні переживання, болісні ревнощі, що засліплюють.

Потрібно навчитися довіряти своїй половинці. Розслабтеся і перестаньте контролювати кохану людину, не накручуйте себе. І, можливо, прийшов час відмовитися від старих, що зжили себе уподобань.

Щиколотки

Біль в щиколотках означає, що ми часто забуваємо про себе. І відмовляємо собі в отриманні задоволення. Може бути, робота займає весь наш час або ми занадто несерйозно ставимося до своїх бажань, постійно відсуваючи їх на другий план.

Прийшов час почати себе балувати. Купіть собі те, що хочеться, дайте собі виспатися, спробуйте ті дорогущі смаколики. Забудьте на деякий час про кар’єру і подумайте, наприклад, про романтичні стосунки. Або сплануйте подорож своєї мрії.

Ступні

Причина болю ступень, ймовірно, в глибокій апатії. Неначе наше тіло відмовляється йти далі, як ніби ми боїмося життя і не бачимо сенсу в русі вперед. Коли ми підсвідомо думаємо, що все погано і життя не вдалося, наші ступні болять.

Вчіться звертати увагу на маленькі радості життя. На красу навколишнього світу і людей. Насолоджуйтесь смаками, запахами, вітром і сонцем. Заведіть пухнастого улюбленця або знайдіть цікаве хобі. Наповніть своє життя. Уникайте сумних спогадів і частіше посміхайтеся. Шукайте радість в житті щодня.

Чи є в його порадах те, що змусило вас задуматися?

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *